عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

مشکل نعوظ مردان، روش جدید درمان

عدم نعوظ در مردان یکی از عواملی است که ارتباط زناشویی و باروری را با سختی مواجه می‌کند. در برخی موارد، استفاده از دارو و در برخی موارد استفاده از پمپ‌های بادشدنی ممکن است مشکل‌گشا باشد، اما برخی بیماران به این روش‌ها واکنش مثبتی نشان نمی‌دهند.


به گزارش دیلی‌میل، اما اورولوژیست‌های دانشگاه «ویسکانسین- مدیسن» ایمپلنتی ساخته‌اند که با بالا رفتن دمای آن، قادر است در اندام تناسلی نعوظ ایجاد کند. این ایمپلنت از فنری مارپیچی و از فلز تیتانیوم نیکل ساخته شده است که با قرار گرفتن در دمای بالا اندازه و طول آن افزایش می‌یابد.

جراحان، برش کوچکی را در قاعده اندام تناسلی مرد ایجاد می‌کنند و از این طریق، فنر مارپیچی را وارد عضو می‌کنند. این فنر در دمای بدن به حالت طبیعی باقی می‌ماند. اما با بالا رفتن دما، فنر تغییر حالت می‌دهد و باعث ایجاد حالت نعوظ در اندام تناسلی می‌شود.

محققان هنوز به دنبال بهترین روش القای حرارت به فنر کاشته شده در عضو هستند. در محیط آزمایشگاهی، محققان مشاهده کردند که با قرار دادن فنر مارپیچی داخل وان آب گرم، فنر تغییر حالت داده و به حالت کشیده می‌ایستد.

اما در این میان مشکلی وجود دارد به گونه‌ای که افرادی که از این ایمپلنت استفاده می‌کنند، هر بار با قرار گرفتن در آب داغ یا درجه حرارت بالا دچار حالت نعوظ می‌شوند. محققان اعلام کرده‌اند که قرار است در مطالعات بعدی، از یک دستگاه کنترل برای ایجاد میدان الکتریکی استفاده کنند.

از این طریق، این ایمپلنت می‌تواند مانند دستگاه ام‌آرآی عمل کند به طوری که میدان الکتریکی ایجاد می‌کند که حرارت را بدون این که بافت را گرم کند، انتقال می‌دهد. همچنین می‌توان روی کشاله ران پارچه‌ای خنک و مرطوب قرار داد تا عضو از حالت نعوظ خارج شود.

این ایمپلنت برای مردانی که بر اثر آسیب ناشی از حادثه یا بیماری دچار نقص در عملکرد نعوظ اندام تناسلی خود شده‌اند، بسیار مؤثر است. با این روش جدید بسیاری از بیمارانی که از سرطان جان سالم به در برده‌اند یا سربازان مبتلا به جراحات ناشی از انفجار بمب‌های دست‌ساز که غالبا به روش‌های دارویی پاسخ نمی‌دهند،  می‌توانند تفاوت قابل توجهی را مشاهده کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار