عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

درمان سقط مکرر جنین، علت چیست؟

علل سقط جنین مکرر
خوشبختانه 80 تا 90 درصد از زنانی که با سقط تک جنینی در اوایل دوران بارداری مواجه می شوند بعدها فرزند سالمی به دنیا می آورند. سقط جنین مکرر به معنی شکست سه بارداری پیاپی است و کمتر شایع می باشد. این مشکل تنها در 0.5 تا 1 درصد از زنان رخ می دهد. علل گوناگونی که در بازگشت مجدد سقط جنین سهم دارد شامل موارد زیر است:

علل ژنتیکی
ناهنجاری های رحمی
علل ایمنی
عدم ترشح کافی پروژسترون
عفونت های خاص
سندرم پادتن آنتی فسفولیپید
سموم محیطی خاص و داروها از جمله داروی ضد مالاریا و برخی از داروهای بی حسی

درمان سقط جنین های مکرر
اکثر پزشکان توصیه می کنند خانم ها بعد از سه مورد سقط جنین، تحت آزمایش های خاصی قرار گیرند. از آنجا که ناهنجاری های کروموزومی شایع ترین علت سقط جنین است، اولین گام تشخیصی مهم، انجام آزمایش هایی بر روی کروموزوم های بافت جنینی است. راهکارهای مختلفی برای درمان سقط جنین مکرر وجود دارد، ولی پزشکان ممکن است در مورد بهترین راهکار اتفاق نظر نداشته باشند. در صورتی که پزشکان به یافتن دلیل سقط جنین های مکرر قادر نباشند، دانستن بهترین روش درمانی می تواند مشکل باشد. به هر حال توجه داشته باشید حتی در صورتی که هیچ درمانی صورت نگیرد خانم هایی که سه بار پیاپی سقط جنین داشته اند، هنوز 50 درصد یا بیشتر احتمال داشتن دوران بارداری طبیعی و موفق را دارند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار