عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

درمان بواسیر در بارداری، توصیه امام رضا

جنین نوزاد بارداریتغذیه مناسب دوران بارداری و توجه به تأمین مواد غذایی مورد نیاز مادر می تواند بر جنین و آینده فرزند تأثیرات فراوانی داشته باشد.

امام رضا (ع)می فرمایند:
زنان باردار کندر بخورند تا فرزندی که در بطن دارند اگر پسر است با هوش و دانا و شجاع و اگر دختر است خوش قیافه و خوش اخلاق گردد.خوردن «به» عقل و هوش را زیاد می کند
امام رضا (ع) انار را میوه ای می دانند که برای آوردن فرزندانی سالم توصیه می کنند و می فرماید که انار فرزند را زیبا می گرداند .

بواسیر در بارداری
هموروئید یا بواسیراز موارد دیگری که در دوران بارداری ممکن است اتفاق بیفتد بواسیر است.
امام رضا (ع)می فرماید: هر شب هفت خرمای هیرون ( نوعی خرمای مرغوب) با روغن گاو جهت پیشگیری از بواسیر خوب است و همچنین در راستای بهداشت روانی پیش از بارداری، آمیزش پس از آمیزش را بى آن که میان آنها غسلى صورت پذیرفته باشد نهی کرده و این کار را مایه دیوانگى فرزند برشمرده اند.

درمان کم خونی دوران بارداری
علائم افزایش غلظت خون چيست؟مبتلا شدن به کم خونی از دیگر موارد شایع دوران بارداری است.امام رضا (ع)برای رفع کم خونی دستورالعمل هایی دارند.در میان سبزیجات کاهو مملو از نمک های معدنی است و خاصیت قلیایی دارد. از این رو مصرف آن تأثیر اعجاب گونه ای در تصفیه خون دارد.در همین زمینه امام رضا(ع) توصیه ‌فرمودند: تا می‌توانید کاهو بخورید، زیرا کاهو رقت خون را از بین می‌برد و بهتر از سایر سبزی ها، خون را تصفیه می‌نماید.در بیان دیگری می فرمایند: « درباره سبزى‏ها: بهترینِ آنها ، کاسنى و کاهو است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار