عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

عوارض سزارین برای نوزاد، بدانید!

يك پژوهش از بين ‪ ۳۴‬هزار زايمان در دانمارك نشان داد كه احتمال بروز مشكلات تنفسي دركودكاني كه با عمل جراحي سزارين انتخابي به دنيا مي‌آيند بيشتر ازساير كودكان است.
اين تحقيق نشان مي‌دهد احتمال بروزمشكلات تنفسي در اين كودكان ‪ ۴‬بار بيشتراز نوزاداني است كه به طور طبيعي به دنيا مي‌آيند و يا به طور اورژانس با عمل سزارين متولد مي‌شوند.
به گفته اين محققان در طول تولد طبيعي تغييرات هورموني و فيزيولوژيك در كودك ايجاد مي‌شود كه كودكان متولد از طريق سزارين انتخابي از آن محروم مي‌مانند.آن‌گونه كه تخمين زده مي‌شود تقريبا يك چهارم زاد و ولدها در انگليس از طريق سزارين انجام مي‌شود كه حدود ‪ ۱۰‬تا ‪ ۱۵‬درصد بالاتر از ميزان توصيه شده توسط سازمان ملل متحد است.بيش از نيمي از اين تولدها با سزارين اضطراري صورت مي‌گيرد با اين همه، كارشناسان هشدار داده‌اند كه عمل سزارين يك جراحي جدي است و بايد ميزان استفاده از آن كاهش يابد.همچنين يك تحقيق تازه در دانشگاه آكسفورد نشان داده كه احتمال مرگ ومير مادران در صورت سزارين، چهار بار بيشتر از تولد طبيعي است.دكتر "مگي بلات” از بيمارستان كينگز كالج لندن، لزوم سرعت عمل در سزارين و امكان تخليه نشدن مايعات ريوي كودك را آنگونه كه بايد تخليه شود، از دلايل مشكلات تنفسي اين كودكان عنوان كرده است.

به عقيده وي برخي كودكان بعد از سزارين به طور موقت دچار مشكلات تنفسي مي‌شوند و اگرچه اين مشكل كمي بعد رفع مي‌شود اما در زماني كه اين مشكل وجود دارد شرايط بسيار جديست.بلات مي‌گويد بسياري از زنان از تاثير منفي سزارين انتخابي بركودك خود ناآگاهند و هر تحقيقي كه نشان دهد سزارين لزوما به سود كودك نيست اقدامي سودمند خواهد بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار