عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

چسبندگی لوله های رحمی، بارداری طبیعی

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: کسی که لوله هیدروسالپنکس داشته و بعد لوله مسدود شده باشه و با درمان گیاهی چسبندگی لوله را باز کرده باشه، بعد از باز شدن لوله، لوله هیدروسالپنکس به حالت طبیعی برمی گرده که بشه طبیعی باردار شد؟ در صورت بارداری مشکلی برای جنین پیش نمی آید؟

پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان، استاد دانشگاه و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی:
معمولا چسبندگی های لوله نیاز به عمل جراحی دارند و با مصرف داروها برطرف نمی شوند. در صورتی که به دنبال اصلاح چسبندگی های لوله با عمل جراحی حاملگی اتفاق بیفتد احتمال حاملگی خارج رحم بیشتر از افراد عادی است. اگر علی رغم اصلاح چسبندگی لوله ها با عمل جراحی، باز هم حاملگی نرمال اتفاق نیفتد، ممکن است نیاز به انجام آی وی اف وجود داشته باشد. اگر سابقه بسته بودن یا چسبندگی لوله ها را داشته اید و پس از درمان آن باردار شدید، حتما در ابتدای بارداری تحت نظر دقیق متخصص زنان باشید تا مطمئن شوید که حاملگی شما خارج رحمی نیست. وقتی متخصص زنان از وجود حاملگی خارج رحمی مطمئن شد همه مراقبت های بارداری، مانند سایر خانم های باردار است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار