عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

پایین افتادن بندناف جنین، مشکلات

پایین افتادن بندناف در واژن یک موقعیت خطرناک پزشکی است. بندناف ممکن است پایین افتاده و بین نوزاد و دهانۀ رحم گیر کند. این حالت موجب بند آمدن خون از جفت به جنین می شود. جنین ممکن است در معرض خطر قرار گرفته و حتی بمیرد.

پایین افتادن بند ناف معمولاً در موارد نوزاد بریچ، زودرسی، دو قلویی، عدم تناسب لگن و نوزاد و پارگی غشاء کیسه آمنیوتیک قبل از این که سر یا قسمت های دیگر بدن در پایین رحم، نزدیک خروجی واژن قرار گیرد، دیده می شود.

پایین افتادن بند ناف این احساس را ایجاد می کند که حلقه این بند از دهانه رحم داخل واژن شده است. در این زمان ضربان قلب جنین کند می شود.

در معالجات فوری و اورژانس مادر باید در حالتی که زانوها را روی قفسۀ سینه جمع کرده است و باسنش رو به بالا قرار دارد بخوابد. در این موقعیت جنین بالاتر، در رحم قرار می گیرد.

بهترین کار روشی است که موجب عقب رفتن بند ناف به داخل رحم و فشار نیامدن به آن شود. برای رسیدن به این هدف، پزشک با یک دستکش، دست را داخل واژن کرده و جنین را به بالا فشار می دهد و موجب برگشتن بند ناف به داخل رحم می شود.
بسته به موقعیت و میزان سلامت جنین زمانی که افتادگی بند ناف رخ داد مادر می تواند بارداری را حتی تا زمان شروع زایمان طبیعی حفظ کند اما در بیشتر موارد عمل سزارین توصیه می شود زیرا ممکن است این مشکل دوباره رخ دهد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار