عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

رفع سیاهی دندان نوزادان

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: پسر 11 ماهه ای دارم که تازه دندون درآورده، اما دندونش یه کم سیاه شده. موقعی که قطره آهن می دهم بلافاصله آب هم بهش می دهم. اسم قطره اش آیروویت هستش. امکان داره بخاطر شربت رفلاکس باشه؟ پلازیلین، اندسترون، زانتک می خوره؟

پاسخ دکتر وحید نعمتی زاده، متخصص اطفال:
قطره آهن را بعد از شش ماهگی باید به نوزادتان بدهید، یا اگر پزشک معالجش تشخیص بدهد، می توانید از چهار ماهگی به بعد به نوزادتان قطره آهن بدهید. مصرف قطره آهن به قدری برای سلامتی کودک مهم است که از تاثیر آن بر روی سیاه شدن دندان‌ها باید صرف نظر کرد . قطره آهن خاصیتی دارد که به جایی مثل دندان که کلسیم دارد می چسبد و گاهی وقت ها مدفوع بچه ها به خاطر مصرف آهن سیاه رنگ می شود.  توصیه می‌شود که در هنگام مصرف قطره آهن بر روی بخش پشتی زبان ریخته شود تا از تماس زیاد آن با دندان‌ها جلوگیری شود و یا پس از مصرف مقداری مایعات به ویژه آب به نوزاد داده شود و با دستمالی تمیز دندادن های او را پاک کرد تا اثر منفی قطره آهن بر روی دندان ها پاک شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار