عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

توسعه مهارتهای مطالعه کودکان

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسیتوسعه مهارتهای مطالعه کودکاندسته بندی : تربیت و روانشناسی

0

توسعه مهارتهای مطالعه کودکانکلیپ های مرتبطلالایی زیبای لالا لا لا گل پونهلالایی زیبای لالا لا لا گل پونهترانه کودکانه ترانه کودکانه "حسنی با کفش پاره "آموزش بغل درمانی-دکتر ثمودیآموزش بغل درمانی-دکتر ثمودیکارتون پینگو، قسمت 19کارتون پینگو، قسمت 19کارتون میگ میگ و کایوت، قسمت 17کارتون میگ میگ و کایوت، قسمت 17کنار آمدن با دنیا (دکتر هلاکویی)کنار آمدن با دنیا (دکتر هلاکویی)آیا برای ازدواج باید عاشق بود؟آیا برای ازدواج باید عاشق بود؟خودباوری و اعتمادبه نفس کودکان، بخش دومخودباوری و اعتمادبه نفس کودکان، بخش دومهوش اقتصادی کودک (۳)هوش اقتصادی کودک (۳)کارتون اوگی و سوسک‌ها-قسمت 11کارتون اوگی و سوسک‌ها-قسمت 11

توسعه مهارتهای مطالعه کودکان
مهارت‌های مطالعه گاهی در میان همۀ جزئیات خاص موضوع که فرزندتان به‌طور روزانه با آن درگیر است، گم می‌شود. از اوایل تحصیل فرزندتان، به‌او در توسعه مهارتهای مطالعه کمک کنید؛ او می‌تواند در سراسر زندگی با بهره گرفتن از این شش شیوۀ ضروری استفاده ببرد.
- یادداشت برداری
به‌فرزندتان راه‌های خلاصه و کوتاه کردن اطلاعات را نشان دهید. زیرا یادداشت کردن روی یک طرف کاغذ، یادگیری مطالب را آسان‌تر می‌کند. فرزندتان را تشویق کنید تا بازنویسی کند و ضمن اینکه تکالیفش را انجام می‌دهد، آنها را خلاصه کند.
- مشخص کردن
یک ماژیک های‌لایت برای فرزندتان بخرید و به‌او نشان دهید چگونه برای مدنظر قرار دادن بخش‌های کلیدی متن، از رنگ‌ها و نمادهای رنگی گوناگون استفاده کند. اگر او یک آموزش دیداری است، مشخص کردن به‌او کمک می‌کند تا واقعیات ضروری را به‌خاطر بسپارد.
- از بر خواندن و ضبط کردن
اطلاعات مهم را چند بار بخوانید تا در بخاطر سپردن آن کمک کنید. یادداشت‌های فرزندتان را روی آی پد (دستگاه پخش موسیقی دیجیتال) یا هر وسیلۀ دیگر ضبط کنید. صحبت کردن و گوش دادن به‌یادداشت‌ها به‌طور خاصی برای دانش آموزان شنیداری سودمند است.
- حرکت
فرزندتان را تشویق کنید ضمن اینکه مطالب جدید را می‌خواند یا اطلاعاتی را از بر می‌کند، به‌اطراف بگردد؛ به‌ویژه اگر یک دانش آموز لمسی است.
- ایجاد نقشه‌های ذهنی
نقشه‌های ذهنی شامل نوشتن یک ایدۀ مرکزی و پیدا کردن نظرات جدید و مرتبط است که از مرکز پخش می‌شود. با تمرکز بر نظرات اصلی یادداشت شده با جملات خودِ فرزندتان و سپس جستجوی شاخه‌ها و رابطه‌های بین نظرات، فرزندتان معلومات را به‌روشی ترسیم می‌کند که به‌او در درک و به‌خاطر سپردن اطلاعات جدید کمک می‌شود.
- امتحان از خود
فرزندتان را تشویق کنید تا از خودش امتحان بگیرد. ببینید بدون یادداشت‌ها چه میتواند یاد بگیرد. از امتحانِ درسهایی که پیش از این یاد گرفته است، خودداری کنید. وقت ارزشمند را تلف نکنید.
- زمانبندی امتحان
بگذارید فرزندتان خودش زمانبندی کند. برای مثال، تکمیل ورقۀ امتحانیِ قبلی با ساعتی که در مقابل اوست، روشی عالی برای یالا بردن سرعت است.
منبع: شاد بارآوردن کودکان به‌زبان آدمیزاد
توسعه مهارتهای مطالعه کودکان

افزایش علاقه به سواد و مطالعه در کودکانافزایش علاقه به سواد و مطالعه در کودکانافزایش علاقه به سواد و مطالعه در کودکان کنار فرزندتان دراز بکشید و برایش کتاب بخوانید. این شیوۀ مطالعه به او احساس خوبی می دهد (حتی اگر فرزندتان خودش قادر به مطالعه است باز هم می توانید از این روش استفاده کنید). افزایش علاقه به سواد و مطالعه در کودکان
اختلالات یادگیری کودکان در مدرسه – قسمت اولاختلالات یادگیری کودکان در مدرسه – قسمت اولاختلالات یادگیری کودکان کودک ممکن است‌در یکی از عوامل رشدی یعنی خواندن، قرائت، صحبت کردن، نوشتن، هجی کردن و یا در فهم ریاضی دچار اشکال باشد. این کودکان معمولاً دارای ویژگیهای زیر می‌باشند اختلالات یادگیری کودکان
تکنیک های نوشتن، خواندن و مطالعه کردن برای کودکانتکنیک های نوشتن، خواندن و مطالعه کردن برای کودکانتکنیک های نوشتن، خواندن و مطالعه کردن برای کودکان دربارۀ نوشتن بهتر آن است که در حالی که فرزندمان را کمک می کنیم تا بهتر بنویسد، اما آن قدرها به زیبایی خط و رعایت اصولی که برخی اوقات آنقدر ها هم در نوشتن خط زیبا مهم نیست او را وادار نکنیم.
تکالیف مدرسه و چگونگی انجام دادن آنتکالیف مدرسه و چگونگی انجام دادن آنتکالیف مدرسه و چگونگی انجام دادن آن کودک آنلاین: از هشت تا نه سالگی به بعد بدون تردید حداقل تکلیف مدرسه یک ساعت و حداکثر دو ساعت باشد. اما وقتی که موضوع تکلیف مدرسه مطرح است به نظر می رسد که برای بیشتر بچه ها بهتر آن است که وقتی به خانه می آیند یکی از پدر یا مادر بچه و چه بهتر که هر دو در خانه باشند. تکالیف مدرسه و چگونگی انجام دادن آن

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار