عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

ملاج کودک کی بسته میشه؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: نوزادی 53 روزه دارم با وزن تولد 3 کیلو ودور سر 33 که در 39هفتگی سزارین شده ام.وزن یک ماهگی 4 و دور سر 36,و وزن 45روزگی 4,600,آیا نوزادم رشد خوبی داشته؟واینکه ملاج سر در چه سنی بسته می شوند؟ آیا لمس ملاج مشکلی ایجاد می کند؟

پاسخ دکتر فرید نوبخت، متخصص تغذیه:
نوزاد وزن خوبی گرفته اند، زمانی که نوزاد در هنگام تولد وزنی بین 2:30 تا 4 کیلوگرم داشته باشد وزن مناسب و متعادلی است و اگر نوزاد کمتر از این وزن باشد کودک دچار کم وزنی است و وزن نوزاد موقع 5 ماهگی باید به 2 برابر وزن موقع تولد برسد، و در پایان سال باید 3 برابر شود و کودک شما با این وزن کونونی دارای وزن مناسب و خوبی است .
بسته شدن ملاج ممکن است بیش از یک سال هم به طول بیانجامد و اگر زود بسته شود ممکن است مشکلاتی را برای نوزاد به همراه داشته باشد و اختلالاتی را ایجاد کند، اگر ملاج کودک از 2 ماهگی تا 4 ماهگی بسته شود به این معنا است که ممکن است برای نوزاد مشکلاتی ایجاد شود.اگر لمس ملاج به صورت آهسته مشکلی برای کودک ایجاد نمی شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار