عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

محاسبه روز بارداری، سن جنینم چقدر است؟

راسخون: طول مدت بارداری شما از طريق يک قاعده و اصل قديمی محاسبه می‌شود؛ يعنی از هنگامي که تصور می‌شود عمل لقاح در طی دوران قاعدگی‌تان انجام گرفته است، اگرچه اکنون می‌دانيم که عمل لقاح معمولاً بعد از تخمک گذاری صورت می‌گيرد که 9 تا 18 روز پس از شروع آخرين دوره قاعدگی می‌باشد. اين روش قديمی هنوز هم براي محاسبه تاريخ بارداری شما مورد استفاده قرار می‌گيرد. بنابراين، تعداد هفته‌های بارداری و سن جنين شما همواره از روی نخستين روز از زمان آخرين دوره قاعدگی شما محاسبه می‌شود. منظور از سن جنين، تاريخ نخستين روز از زمان آخرين دوره قاعدگی شما می‌باشد که در واقع سن خود جنين نيست، بلکه سن مراحل تکوينی جنين است. در نتيجه، اين تاريخ‌ها با تاريخی که پزشک يا ماما به شما می‌دهد، مطابقت دارد و بنابراين، برای شما سردرگمی ايجاد نخواهد کرد.

سن جنين به دو صورت محاسبه می‌شود: روش اول، سن دقيق و واقعی جنين از زمان لقاح است که طول دوره جنينی در اين حالت 38 هفته می‌باشد. روشی ديگر که کاربردی‌تر است و مورد استفاده متخصصان زايمان قرار می‌گيرد، از اولين روز آخرين قاعدگی طبيعی فرد محاسبه می‌شود و طول بارداری در اين روش، 40 هفته است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار