عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

طولانی شدن زردی نوزاد خطرناک است؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: نوزاد 24 روزه ای دارم که در روز دهم بعلت زردی شماره 16 یک روز بستری شد، بعد از ترخیص زردیش به شماره 9 رسید. الان باز هم زردی داره دوباره به متخصص مراجعه کردم قطره بیلی ناستر و قرص فنوباربیتال داده اما هنوز قطع نشده. بنظرتون بازهم به پزشک مراجعه کنم؟

پاسخ دکتر سعیده فراتی، متخصص نوزادان و کودکان:
ادامه زردی نوزاد بیش از ۲ هفته، نیاز به معاینه پزشک و بررسی وضعیت کبد، فاکتورهای خونی و سطح بیلی روبین همراه با سایر علائم بالینی نوزاد دارد. در صورتیکه عل غیرطبیعی زردی رد شود و در نتایج آزمایشات وضعیت نوزاد طبیعی ارزیابی شود جای نگرانی نیست. در این صورت احتمالا با زردی شیر مادر مواجه هستیم که رفع آن گاه تا ۲ - ۳ ماه طول می کشد.

پاسخ دکتر فاطمه هدی فلاح، متخصص کودکان:
ادامه پیدا کردن زردی در نوزادان کمی خطرناک است ما انتظار نداریم که زردی انقدر طولانی شود و باید برای درمان آن حتما اقدام کنید. نوزاد شما باید از نظر انسداد گوارشی و عفونت ادراری معاینه شود. همچنین قطره بیلی ناستر برای درمان زردی اصلا مناسب نیست و حتی از روش نور درمانی هم نمی توان برای نوزادانی که تازه به دنیا آمده اند و زردی دارند، نتیجه خوبی گرفت و بهتر است که درمان های جدی تری برای نوزاد شما توسط پزشک انجام شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار