عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

راه افتادن نوزاد، تمرین‌هایی موثر

می‌دانید که هر بچه‌ای که به دنیا می‌آید، در سیر تکاملی خود فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد که غریزی است؛ مثل گریه‌کردن هنگامی که گرسنه است یا سردش است. نوزادان برای راه رفتن، ناتوان هستند و به مرور شروع به راه رفتن می‌کنند. تلاش آن‌ها برای چهار دست‌وپا راه رفتن هم جزء غرایز آن‌هاست. برخی مادران دوست دارند تا راه افتادن نوزاد خود را به جلو بیاندازند که این کار با استفاده از یکسری تمرین ها امکان پذیر است.

راه افتادن نوزاد
نوزاد معمولا بین پنج تا هشت ماهگی با دست‌وپا زدن تلاش می‌کند که چهار دست‌وپا راه برود. برای تقویت عضلات دست و پا و آماده‌کردن نوزاد برای چهار دست‌وپا راه رفتن، این بازی‌ها و فعالیت‌ها را پیشنهاد می‌کنیم:
 
تمرین هایی برای راه افتادن نوزاد
* بگذارید نوزاد دو دست خود را به شما قلاب کند. سپس او را به سمت بالا بکشید. نوزاد سعی می‌کند خود را بالا بکشد.

* عروسک یا یک شیء سبک و بی‌خطر را به او بدهید تا آن را پرت کند.

* نوزاد را بخوابانید. کتاب، سینی یا یک شیء سبک و بی‌خطر را جلوی دستانش بگذارید. نوزاد ناخودآگاه می‌خواهد آن را کنار بزند و از خود دور کند. شما آن را آرام به سمت نوزاد و در جهت مخالف فشار آوردن او فشار دهید. این کار باعث تقویت دست و عضلات نوزاد می‌شود.

* یک طرف طناب یا روسری را در دست نوزاد بگذارید و سر دیگرش را خودتان بگیرید و آرام بکشید. مقاومت دو طرفه موجب می‌شود نوزاد از نیروی دست‌هایش استفاده کند.

* با دو دست، محکم کمر نوزاد را گرفته و او را ایستاده روی زمین نگه دارید. به آرامی او را به سمت بالا بکشید و اجازه دهید نوزاد با فشار دادن پاهایش به زمین، از زمین جدا شود و بپرد.

* او را روی زمین بخوابانید و پاهایش را به صورت حرکت دوچرخه، آرام حرکت دهید.

این حرکت‌ها باعث تقویت بالاتنه و پایین‌تنه نوزادان می‌شود. توجه کنید راه افتادن نوزاد نیز فرایندی زمان بر است و همچنین نباید آن‌ها را مجبور به انجام کاری کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار