عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

ضخامت نرمال آندومتر برای بارداری، چقدر؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سی سال دارم و قصد بارداری دارم. این ماه با تجویز دکتر کلومیفن از شب سه قاعدگی و ایکویبن از شب ده قاعدگی دو عدد خوردم و سیکل ماه قبلم 32 روزه بوده و پریود نامنظم نداشتم و روز سیزده سونو وازینال کردم و تحمدان راست فولیکول 23 و تخمدان چپ فولیکول 9 داشت و ضخامت آندومتر 2 بود. آیا این ضخانت پایین مناسب نیست؟ صخامت نرمال برای حامله شدن باید چقدر باشد؟ این ماه امیدی هست؟ در ضمن آمپول هاش سی جی هم شب سیزده زدم. به نظرتان برای افزایش صخامت چه میشه کرد؟

پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان و زایمان:

ضخامت ۱۰ میلی متر بهترین ضخامت برای آندومتر برای لانه گزینه محصولات حاملگی است. برخی متخصصان نیز عقیده دارند که بستگی به سن شما دارد. اگر در سنی باشید که سن قاعدگی تان است، از نظر ما بین هشت تا ۱۲ میلیمتر طبیعی و نرمال تلقی می شود. سایز فولیکول 23 میلی متری که در حال حاضر دارید، برای بارداری و تخمک گذاری مناسب است اما ضخامت آندومتر شمت کم است. به متخصص زنان مراجعه کنید تا برای افزایش ضخامت آندومتر درمان های لازم برای شما در نظر گرفته می شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار