عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

آیا کیست تخمدان خطرناک است؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: از دوران مجردی تا الان که یک سال است ازدواج کردم سالی یک یا دو بار دچار کیست تخمدان هم از نوع ریز و هم درشت شده ام و همیشه بعد یکی دو ماه برطرف شده. علت به وجود آمدن این کیست ها چیست و آیا برای بارداری خطرناک است؟ البته هنوز اقدام به بارداری نکردم.

پاسخ دکتر مینو آیرملو، متخصص زنان و زایمان:

این تصور که فکر می کنید سالی چند بار دچار کیست می شوید درست نیست. به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. به احتمال زیاد شما مشکل هورمونی دارید و این مشکلات هورمونی باعث می شود کیست هم داشته باشید. کیست عامل ناباروری نیست ولی مشکلات هورمونی که عامل کیست هستند، می توانند عامل نازایی هم بشوند. بنابراین توصیه می کنم تحت نظر پزشک متخصص یک سری آزمایشات هورمونال بدهید. اختلال هورمون ها باعث می شود تخمدان شما پلی کیستیک بشود. البته خیلی ها فرق بین تخمدان پلی کیستیک، با کیست تخمدان را نمی دانند. تخمدان پلی کیستیک به خاطر مشکلات هورمونی ایجاد می شود. پس باید یک درمان ریشه ای انجام بدهید نه این که فقط کیست را درمان کنید. وقتی سونوگرافی کیست را نشان می دهد شما تصور می کنید فقط مشکل کیست دارید و به دنبال درمان کیست می روید. در حالیکه باید عامل کیست درمان بشود. شرح که شما می گویید قطعا غلط است و یا متوجه نوع بیماریتان نشدید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار