عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

شیر دادن شبانه به کودک، تاثیر روی دندان‌ها

شهرزاد: چند نوبت شیر دادن به کودک باعث می‌شود شیرینی روی دندان او باقی بماند و دندان‌ها به تدریج پوسیده شوند. پس حتماً لازم است که دندان‌ها را تمیز کنید. پیش از این پزشکان این کار را ضروری نمی‌دانستند و عده‌ای حتی تمیز کردن و پاک کردن مداوم لثه‌های کودک را مضر می‌دانستند، ولی امروز اکثر پزشکان توصیه می‌کنند لثه کودکان‌تان را پس از شیر دادن پاک کنید.

پوسیده شدن دندان در کودکان بین 1 تا 3 سال بسیار رایج است که دلیل اصلی آن شیرینی باقی‌مانده از شیر روی دندان‌هاست. باقی‌ ماندن قند و نشاسته شیر روی دندان‌ها به ویژه در طول شب که دهان بسته است و فضای آن مرطوب‌تر و گرم‌تر از ساعات روز است سبب ایجاد پلاک میکروبی می‌شود.

 

اسیدهایی که از طریق این میکروب‌ها تولید می‌شوند، مینای دندان را که از جنس آهک است، حل کرده و در نهایت  آن را پوسیده و تخریب می‌کنند. باید مواظب باشید که ساعات شیردهی را تعیین کنید و همین‌طور شیشه شیر را در دهان کودک رها نکنید تا او در این وضعیت به خواب برود. دندان‌ و لثه کودک را باید به سادگی با آب شست. می‌توان برای تمیز کردن آن از پارچه‌ای پنبه‌ای و لطیف استفاده کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار