عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

تغذيه مادر باردار ، تعيين کننده ضريب هوشی کودک است

شهرزاد: عدم مصرف مواد مغذي و کالري هاي لازم در نيمه نخست بارداري، رشد مغز جنين را متوقف مي کند. اگرچه اين تحقيقات بر روي حيوانات پستاندار انجام شده است اما پژوهشگران مي گويند احتمالا همين يافته ها در مورد زنان نيز صحت دارد. "توماس مک دونالد" مجري اين تحقيقات از مرکز علوم سلامت دانشگاه تگزاس گفت: اين بررسي نشان دهنده اهميت بهداشت و رژيم غذايي مناسب مادر در سلامت جنين است. وي افزود اين مطالعه تاييد مي کند که رژيم غذايي نامناسب در دوران بارداري مي تواند رشد اعضاي جنين و در اين مورد مغز را تغيير دهد بطوري که تاثيراتي بر روي تمام زندگي کودک داشته و سطح ضريب هوشي وي را کاهش دهد و مشکلات رفتاري براي او ايجاد کند.تغذيه مادر باردار ، تعيين کننده ضريب هوشي کودک است

تحقيقات پيشين نشان داده بود که رژيم غذايي شديد، قحطی و کمبود مواد غذایی در دوران بارداري مي تواند به جنين آسيب بزند. اما پژوهش جديد به بررسي رژيم غذايي متوسط رايج در بين رنان انگليسي و آمريکا پرداخته است. آنها دو گروه از ميمونهاي دم کوتاه را مورد مطالعه قرار دادند. آنها به يک گروه اجازه دادند در نيمه نخست بارداري به هر ميزان که خواستند غذا بخورند در حالي که به گروه دوم 30 درصد کمتر غذا دادند. گروه دوم آن ميزان مواد غذايي دريافت کردند که مشابه ميزان دريافت شده توسط بسياري از مادارن است. در گروه دوم، سلول ها به اندازه اي که مي توانستند، تقسيم نشدند و ارتباط بين نورون ها نيز ايجاد نشد. کمبود مواد غذايي شيوه ارتباط سلول هاي مغزي در جنين را تحت تاثير قرار داده و بيان صدها ژن که بسياري از آنها در رشد و توسعه سلولي نقش دارند را تغيير مي دهد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار