عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

سیگار کشیدن در دوران بارداری و خطر سقط جنین

 ایسنا:محققان ژاپني با بررسي يک هزار و 300 زن ژاپني باردار دريافتند: آنهايي که به مقدار زياد در اوايل بارداري سيگار کشيدند، دو برابر بيشتر از غير سيگاري‌ها در سه ماهه اول بارداري جنين خود را سقط مي‌کنند. دلايل بسياري براي زنان به منظور ترک سيگار قبل از باردراي وجود دارد که از آن جمله مي‌توان به ارتباط سيگار با افزايش وضع حمل زودهنگام، وزن کم کودک و مرگ نوزاد در هنگام تولد اشاره کرد.

دکتر ساچيکو بابا از دانشگاه اوزاکا اطلاعات به دست آمده از 430 زن که دچار سقط جنين در سه ماهه اول بارداري شدند را بررسي و آن‌ها را با دو زن ديگر با سن يکسان که در همان سال وضع حمل کرده بودند، مقايسه کرد.

سیگار کسیدن در دوران بارداری و خطر سقط جنین

به طور کلي محققان دريافتند: زناني که در دوران بارداري به شدت سيگار مي‌کشند(حداقل 20 نخ در روز)، بيش از 2 برابر بيشتر از سايرين احتمال سقط جنين دارند.

بر اساس اين بررسي‌ها، 7 درصد از زنان مورد مطالعه که دچار سقط جنين شدند، در دوران بارداري سيگار مي‌کشيدند که اين آمار براي گروه غيرسيگاري 4 درصد بود.

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار