عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


فروش ویژه موزن میکرو تاچ سوئیچ بلید


موزن میکرو تاچ سوئیچ بلید، برای استفاده بر روی موهای صورت , بینی , ابرو و موهای بدن، شانه مخصوص برای کوتاه کردن و تمیز کردن اطراف گردن، شانه های مخصوص برای کوتاه کردن مو ...

روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

قیمت: 99000 تومان


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

مراقبت از مادر و نوزاد، علل اهمیت

ایسنا: نتایج یک مطالعه جدید نشان داد ارائه مراقبت‌های پس از زایمان، در منزل تأثیر مثبتی بر عملکرد مادران در نگهداری از نوزاد خود دارد، بنابراین می‌توان این نوع از ارائه مراقبت‌ها را به مسؤولان بهداشتی پیشنهاد کرد.

مادران اولین مراقبت کنندگان نوزادان هستند. هر عاملی که روی مادر تأثیر بگذارد، نوزاد و در نتیجه بهداشت جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. لذا مطالعه ای با تعیین تأثیر ارائه مراقبت‌های پس از زایمان در منزل بر عملکرد مادران در مراقبت از نوزاد توسط سیده طاهره میرمولایی دانشجوی دکترای تخصصی بهدشت باروری و عضو هیات علمی دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران و همکارانش انجام شد.

این مطالعه به صورت مداخله‌ای، بر روی 200 مادر که به صورت تصادفی در قالب دو گروه 100 نفری مداخله و کنترل قرار گرفتند، انجام شد. گروه کنترل، مراقبت‌های پس از زایمان را از مرکز بهداشت و گروه مداخله این مراقبت‌ها را در منزل خود دریافت کردند. ابزار گردآوری داده‌ها پرسش‌نامه، چک لیست، نمودارهای رشد و تکامل، فشارسنج، ترازوی نوزاد، ترمومتر، و متر نواری بود. پرسش‌نامه حاوی داده‌های مرتبط با مشخصات دموگرافیک واحدها و نحوه عملکرد مادران در مراقبت از نوزاد بوده و با مراجعه به منازل آن‌ها ،تکمیل شد. برای تجزیه و تحلیل داده‌ها از نسخه 18 نرم افزار SPSS و آمار توصیفی و استنباطی (آزمون‌های کای اسکوئر، من ویتنی یو و ویلکاکسون) استفاده شد.

اکثریت مادران در گروه سنی 20 تا 29 سال و بیشتر آن‌ها نخست زا بودند. میانگین نمره عملکرد مادران در مراقبت از نوزاد، پس از انجام مداخله در گروه ویزیت منزل و کنترل اختلاف آماری معنی داری داشت. عملکرد مادران در ابعاد تغذیه با شیر مادر، مراقبت از بند ناف، مصرف مکمل، استفاده از پستانک و مواجهه با دود سیگار بین دو گروه تفاوت آماری معنی داری داشت اما در مورد قنداق کردن، استفاده از شیر کمکی بین دو گروه تفاوت معنی دار نبود.

نتایج این پژوهش نشان داد ارائه مراقبت‌های پس از زایمان، در منزل تأثیر مثبتی بر عملکرد مادران در نگهداری از نوزاد خود دارد، بنابراین می‌توان این نوع از ارائه مراقبت‌ها را به مسئولین بهداشتی پیشنهاد کرد.

گفتنی است این پژوهش در مجله علوم پزشکی ارومیه منتشر شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار