عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


فروش ویژه موزن میکرو تاچ سوئیچ بلید


موزن میکرو تاچ سوئیچ بلید، برای استفاده بر روی موهای صورت , بینی , ابرو و موهای بدن، شانه مخصوص برای کوتاه کردن و تمیز کردن اطراف گردن، شانه های مخصوص برای کوتاه کردن مو ...

روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

قیمت: 99000 تومان


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

تشخیص جنسیت در منزل، راه های علمی و غیر علمی

در بارداری معمولا پدر و مادر در خصوص جنسیت فرزندشان کنجکاو هستند. اما آیا راهی برای تعیین جنسیت کودک وجود دارد؟ راه های علمی برای تعیین جنیست وجود دارد. همچنین برخی داستان های قدیمی نیز درباره جنسیت کودک می تواند کمک کند. همچنین، اگر کشور شما اجازه آزمایشهای پیش بینی جنسیت در دوران بارداری می دهد، بهترین روش پیش بینی کننده روش انجام آزمایش است که باید توسط دکتر انجام شود. روش های اثبات شده و تایید شده برای پیش بینی جنسیت کودک وجود دارد.
دقیق ترین و معتبرترین راه ها برای تعیین جنسیت نوزاد شما در ادامه ذکر شده است. با این حال، این روش ها فقط پس از مشاوره با پزشک قابل اجرا است.

راه های علمی برای تشخیص جنسیت جنین
1- سونوگرافی
اسکن سونوگرافی رایج ترین و قابل اطمینان ترین روش های مورد استفاده پزشکان است. سونوگرافی ها امواج صوتی با فرکانس بالا هستند که تصاویر جنین را تولید می کنند. این روش معمولا برای بررسی رشد جنین استفاده می شود. تکنسین از طریق رحم امواج را از طریق شکم می فرستد. سپس امواج تصویری از نوزاد متولد نشده ایجاد می کنند که می تواند در مانیتور مشاهده شوند. تکنسین می تواند بگوید آیا جنین پسر است یا دختر. جنسیت را می توان پس از هفته 16بارداری از زمانی که اندام های تناسلی شروع به ظاهر شدن می شود شناسایی کرد. و اسکن سونوگرافی آنومالی بین هفته 18 تا 26 نتایج دقیق تری ارائه می دهند. نرخ دقت بیش از 95٪ برای پسران و حدود 85٪ برای دختران است.
شواهدی در مورد اثرات نامطلوب سونوگرافی روی جنین وجود ندارد.
2- نمونه برداری و آمنیوسنتز 
این دو آزمون در صورتی انجام می شود که کودک در معرض خطر اختلالات ژنتیکی یا کروموزومی باشد. همانطور که این آزمون ها می تواند کروموزوم های جنینی را شناسایی کند، می تواند جنسیت جنین را نیز شناسایی کند.
آمنیوسنتز شامل وارد کردن یک سوزن نازک به رحم از طریق شکم برای برداشتن یک نمونه کوچک از مایع و تجزیه و تحلیل کروموزومی است. این عمل پس از هفته پانزدهم بارداری انجام می شود. CVS شامل استخراج یک نمونه بافت کوچک از جفت می شود که می تواند اطلاعات ژنتیکی ارائه کند. این آزمایش بین هفته 10 و 12 بارداری انجام می شود. هر دو آزمون میتوانند جنسیت جنین را با دقت 99٪ تعیین کنند. اما آنها خطر سقط جنین را با نرخ سقط جنین 1٪ ایجاد می کنند.
3- آزمون DNA یا تست سل فری یا nipt
این آزمایش با استفاده از نمونه های خون برای تشخیص جنسیت جنین انجام می شود. این روش با استفاده از رشته های کوچک DNA موجود در جریان خون مادر و صفحه های آزمایش برای حضور کروموزوم Y مرد انجام می شود. اگر آزمایش کروموزوم Y را شناسایی کند، شانس بالایی برای داشتن پسر وجود دارد و اگر این کروموزوم شناسایی نشود، احتمال دختر بودن جنین وجود دارد. میزان دقت سل فری 95٪ تا 99٪ است. علاوه بر روش های فوق، نظریه ها و روش های دیگری نیز برای پیش بینی جنسیت کودک وجود دارد.

راه های دیگر برای تعیین جنسیت جنین بدون تاییدیه علمی
اگرچه شواهد قدیمی اعتبار علمی ندارند، اکثر مردم استفاده از آن ها را برای تعیین جنسیت جالب می دانند.
4- تئوری سونوگرافی شکم رمزی یا جفت جنین
این تئوری توسط دکتر سام رمزی اسماعیل طراحی شده است که به عنوان روش پیش بینی جنسیتی رمزی یا روش رمزی شناخته شده است. این روش از موقعیت جفت به عنوان نشانگر برای تشخیص جنسیت جنین استفاده می کند. پهلوی جفت در هفته شش تا هشتم بارداری به وسیله سونوگرافی بررسی می شود. اگر جفت به سمت راست قرار داشته باشد، شانس بالایی برای داشتن پسر وجود دارد، و اگر به سمت چپ باشد، شانس بالایی برای دختر داشتن وجود دارد.
به یاد داشته باشید جفت بررسی می شود. اگر سونوگرافی واژینال انجام شود، همه چیز دقیقا با اسکن یکسان است. اما در صورت سونوگرافی شکمی، همه چیز بر عکس آشکار می شود. از این رو موقعیت مکانی معکوس است.
میزان دقت در پسران 97.2٪ و در دختران 97.5٪ است.
5- جدول پیش بینی جنسیت چینی
نمودار جنسیتی چینی حدود 700 سال قدمت دارد. این نمودار از سن مادر در زمان بارداری و ماه بارداری برای پیش بینی جنسیت کودک بر اساس تقویم قمری چینی استفاده می کند. با توجه به این نمودار، اگر تاریخ زایمان و ماه بارداری فرد یا زوج باشد فرزند شما دختر است. اما اگر یکی از این روزها زوج و دیگری فرد باشد، فرزند شما پسر است. آنها ثابت شده اند که بیش از 90٪ دقیق هستند (4). شما می توانید از نمودار جنسیتی چینی خود در اینجا استفاده کنید.
6- تشخیص جنسیت جنین با مایع Drano
در حالی که آزمون های جنسیتی دیگر می تواند سرگرم کننده باشد، این آزمایش برای زن باردار مضر است. گازهای حاصل از این محصول سمی هستند و استنشاق آن توسط مادر می تواند به مادر و جنین آسیب وارد کند. اگر می خواهید از این روش استفاده کنید، باید از محافظ چشم و دستکش استفاده کنید.
برای این روش، حدود دو قاشق غذاخوری کریستال Drano را در یک شیشه بریزید و ادرار تازه صبح را روی آن بریزید. یک واکنش سریع اتفاق خواهد افتاد. اگر مخلوط به قهوه ای تیره تبدیل شود، به احتمال زیاد پسر باردار هستید و اگر تغییر رنگ نداشته باشید، فرزند دختر است.
نتایج قابل تفسیر دشوار است، زیرا ممکن است تغییرات رنگ در مخلوط نهایی وجود داشته باشد. این آزمایش را می توان پس از ماه چهارم بارداری انجام داد اما نتایج قابل اعتماد نیست.
7- تعیین جنسیت جنین با انگشتر یا حلقه
تعیین جنسیت با انگشتر یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین روش های پیش بینی جنسیتی است که با استفاده از حلقه عروسی و یک رشته انجام می شود. این روش را می توان در هر زمانی مورد آزمایش قرار داد. با این حال، شواهد علمی برای حمایت از این روش وجود ندارد.
باید حلقه عروسی را به یک نخ یا یک تکه مو وصل کنید و در حالت دراز کشیده، حلقه را روی شکم نگه دارید. اگر حلقه به سمت عقب و جلو حرکت کند، شبیه به حرکت آونگ، پسر دارید. اگر حلقه حرکت دایره ای داشته باشد، دختر دارید.
8- تعیین جنسیت جنین با تئوری جمجمه
این نظریه بر اساس مشاهده شکل جمجمه جنین برای تعیین جنسیت استفاده می شود. در انسان شناسی قانونی، بررسی جمجمه دومین روش دقیق پیش بینی جنسیت است. به طور کلی، جمجمه مردانه بزرگتر و قویتر از جمجمه های زن است. اگر جمجمه شبیه به بلوک با چانه مربعی و منحنی در امتداد شقیقه است، فرزند شما پسر است. اگر چانه گرد است و سر مخروطی است، فرزند شما دختر است. این تفاوت ها می تواند در سونوگرافی مشهود باشد.
9- تشخیص جنسیت جنین با آزمون Nub
این آزمون "زاویه پیچش" است. این آزمون را می توان در سونوگرافی هفته 12 انجام داد. در سه ماهه اول، جنین یک نوع تومور تناسلی دارد که به آلت تناسلی تبدیل می شود. اگر زاویه Nub 30 درجه یا بیشتر با ستون فقرات باشد، فرزند شما پسر است. و اگر زاویه کمتر از 30 باشد فرزند شما دختر است.
10- تشخیص جنسیت جنین با جوش شیرین
یک فنجان ادرار را با یک قاشق چای خوری پودر جوش شیرین مخلوط کنید. اگر مخلوط حباب داشته باشد فرزند شما پسر است و اگر بدون هیچ واکنشی آرام باشد فرزمد شما دختر است. انجام این آزمایش در پایان سه ماهه اول نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت، زیرا سطح هورمون hCG در حدود هفته 10 بارداری افزایش می یابد. با این حال، دقت این آزمایش 50٪ است.
در حالی که برخی از روش های پیش بینی جنسیت می تواند سرگرم کننده باشد، هرگز نباید به آنها اکتفا کنیم. زیرا گاهی اوقات ممکن است پاسخ نادرست باشد.
11- تعیین جنسیت جنین از روی شکم مادر
یک علامت کلاسیک تشخیص جنسیت بچه شکل شکم و ظاهر مادر است – به این معنی که آیا شکم‌تان کاملا تیز و رو به جلو است یا بیش‌تر پهلو دارید. با این علامت قطعا غریبه‌ها هم می‌توانند دختر یا پسر بودن فرزندتان را تشخیص بدهند. گفته می‌شود که پسر دارید اگر شکم‌تان تیز و پایین است. اگر شکم‌تان بیشتر پهن و در قسمت‌ پهلوها باشد، ‌بچه دختر است.
12-زاویه‌ی برآمدگی بین دوپای جنین
این یکی شامل نگاه کردن به اسکن ۱۲ هفته‌ای شما است. با توجه به این نظریه، تعیین جنسیت نوزاد با استفاده از اسکن هفته‌ی ۱۲ کاملا ممکن است. این ایده، ادعا می‌کند که می‌توانید جنسیت نوزاد را در اولین سونوگرافی متوجه شوید. اما قبل از آن‌که خیلی هیجان زده شوید، باید بدانید که این روش از نظر همه نتیجه‌ی درستی ارائه نمی‌دهد. همه‌ی بچه‌ها یک برآمدگی بین پاهای‌شان دارند و شما می‌توانید جنسیت کودک را از روی زاویه‌ی آن برآمدگی تعیین کنید. اگر برآمدگی رو به پایین باشد بچه دختر است و اگر در زاویه‌ی ۳۰ درجه یا بالاتر رو به بالا باشد، بچه پسر است.
13- میل به شیرینیجات یا ترشیجات
این‌که شما در حال حاضر میل به شیرینی‌جات دارید یا دوست دارید خوراکی‌های ترش بخورید، به عنوان یک سرنخ محسوب می‌شود برای تشخیص این‌که فرزندتان پسر است یا دختر! ‌هر چند این متد همیشه درست پیش‌بینی نمی‌کند، اما بر اساس آن اگر در دوران بارداری میل به شیرینی داشته باشید فرزندتان دختر است و اگر ترشیجات بخواهید، فرزندتان پسر است.
14- تعیین جنسیت جنین از روی فشار خون
اعتقاد داشته باشید یا نه، این نظریه می‌گوید که شما می‌توانید جنسیت نوزاد خود را ۲۶ هفته قبل از بارداری بر اساس فشار خون مادر تعیین کنید. در واقع یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که فشار خون شما قبل از این‌که باردار شوید، می‌تواند نشان دهد که پسر خواهید داشت یا دختر. باور نکردنی به نظر می‌رسد، اما داستان واقعی پشت این متد چیست؟
پژوهشی که اخیرا توسط دانشمندانی در کانادا انجام شده نشان می‌دهد که فشار خون زن ۲۶ هفته قبل از صورت گرفتن لقاح، می‌تواند جنسیت فرزند او را در آینده “پیش‌بینی” کند. بر اساس یافته‌های این پژوهش، فشار خون بالا نشان می‌دهد که کودک‌تان پسر خواهد بود، در حالی که فشار خون پایین نشان می‌دهد که فرزندتان دختر است. این مطالعه قطعا مردم را به بحث و صحبت‌های زیادی در همه جا واداشته‌است!
ما دوست داریم تحقیقات بیش‌تری در مورد این موضوع ببینیم، اما در حال حاضر ۱۰۰٪ مطمئن نیستیم که پیش‌بینی این متد دقیق باشد!
15- میزان ضربان قلب
برخی معتقدند سرعت ضربان قلب کودک – آهسته یا سریع بودن آن – نشان می‌دهد که فرزندتان پسر است یا دختر. بر اساس این نظریه اگر ضربان قلب جنین تند باشد، او دختر است و اگر ضربان قلب‌اش آهسته باشد،‌ پسر است.
16- ظاهر شما
اگر شما عاشق موهای زیبا و براق‌تان شده‌اید – مطابق با یکی از داستان‌های قدیمی فرزندتان پسر است. پوست کدر و آکنه – نشان می‌دهد که فرزندتان دختر است.
17- ظاهر دست‌ها
ظاهرا این‌که دست‌های شما چه‌طور به نظر می‌رسند، می‌تواند شاخصی باشد برای تشخیص این‌که فرزندتان پسر است یا دختر. دست‌های خشک به این معنا است که پسر باردارید و دست‌های نرم یعنی فرزندتان دختر است.
یکی سرنخ دیگر مرتبط با دست‌ها – اگر کسی بخواهد دست‌تان را بگیرد و شما دست‌تان را طوری به او بدهید که کف آن‌ها رو به پایین باشد، فرزندتان پسر است. اگر کف دست رو به بالا باشد،‌ فرزندتان دختر است.
18- تعیین جنسیت جنین از روی نحوه برداشتن یک کلید
برای انجام این متد احتمالا لازم است که کسی حواس‌اش به شما باشد و ببیند که کلید را چگونه در دست می‌گیرید، اما بر اساس اصول اولیه‌ی این متد اگر کلید را با قسمت بالای آن که گرد است بردارید فرزندتان پسر است. اگر آن را از قسمت باریک‌اش بردارید، دختر باردارید. اگر کلید را از جایی در وسط آن بگیرید، دوقلو باردارید!
19- تعیین جنسیت جنین از روی تقویم مایاها
نمودار پیش‌بینی چینی در حال حاضر کاملا شناخته‌شده است. نمودار مایا بسیار شبیه به همان نمودار چینی است. این نمودار شامل سن مادر در هنگام روی دادن لقاح و ماه تولد نوزاد است. برای تعیین جنسیت جنین باید سن مادر را در زمان لقاح و عدد ماهی که در آن لقاح رخ داده را بدانید. اگر هر دو عدد فرد هستند یا هر دو زوج هستند،‌ بر اساس نظریه‌ی مایاها بچه دختر است. اگر یک عدد فرد است و دیگری زوج،‌ جنین پسر است.
20- سایز سینه برای تعیین جنسیت جنین
اگر سینه‌ی چپ شما بزرگ‌تر از سینه‌ی راست باشد، به این معنی است که فرزندتان دختر است. اگر سینه‌ی راست شما بزرگ‌تر باشد، احتمالا خودتان هم حدس زده‌اید که یعنی فرزندتان پسر است.
21- شکل صورت شما برای تعیین جنسیت جنین
اگر صورت شما گردتر و پرتر باشد، مطابق با روایت‌های قدیمی باید منتظر یک دختر باشید. جالب است که بر اساس همین روایت اگر بینی شما کم‌کم رشد کند یا بزرگ‌تر شود، به این معنی است که یک دختر را باردار هستید چون دختر تلاش می‌کند زیبایی شما را بدزدد.
22- تغییر خلق و خو
اگر از تغییرات شدید خلق و خوی رنج می‌برید، احتمالا به این بدان معناست که جنین شما دختر است. اگر چه، با توجه به افزایش هورمون‌هایی که در بدن یک زن باردار/ جریان دارند، بسیار دشوار بتوانید مادری را پیدا کنید که تغییرات خلق و خو را تجربه نمی‌کند!
23- تعیین جنسیت جنین از روی شیوه دراز کشیدن شما
ظاهرا، این‌که روی کدام پهلوی‌تان می‌خوابید نشان می‌دهد که بچه دختر است یا پسر – اگر شما روی پهلوی چپ بخوابید، بچه پسر است، اگر روی پهلوی راست بخوابید، بچه دختر است.
24- رنگ نوک پستان برای تعیین جنسیت جنین
بر طبق روایت‌های قدیمی اگر متوجه شدید که نوک پستان‌تان خیلی تیره و تقریبا قهوه‌ای شده‌است، معلوم می‌شود که باید منتظر ورود یک پسربچه باشید.
25- تعیین جنسیت جنین در چند هفته اول بارداری از روی بوی سیر
یک حبه سیر بخورید و بعد اگر دهان‌تان بوی سیر گرفت، فرزندتان پسر است. اگر از دهان‌تان بوی سیر به مشام نرسید، حتما یک دختر دارید. همممم، خیلی خوب می‌شود اگر روی زنی که یک دختر را باردار است، این تست را انجام بدهیم!
26- شروع کننده رابطه جنسی
اگر این شما هستید که نزدیکی با شریک زندگی‌تان را در هنگام شب (یا روز) شروع می‌کنید، احتمالا باید منتظر ورود یک دختربچه باشید. ولی اگر شریک زندگی‌تان رابطه را شروع می‌کند، احتمالا فرزندتان پسر است.
27- خطوط تیره روی شکم‌تان
اگر متوجه وجود یک خط تیره‌ی عمودی روی شکم‌تان شدید که تا ناف‌تان ادامه دارد، معلوم می‌شود که قرار است یک دختر داشته باشید. با این حال اگر خط از ناف شما عبور کند، معلوم می‌شود که باید منتظر ورود یک پسربچه باشید.
28- آزمون آکنه برای تعیین جنسیت جنین
گفته شده است که اگر شما یک دختر جنین داشته باشید، تمام زیبایی های شما را از بین میبرد به همین دلیل است که بعضی از زنان باردار در دوران بارداری تیره تر می شوند، پوستشان لکه دار یا پر از جوش و آکنه میشود از سوی دیگر، اگر پوست شما صاف و زیبا شود، شما یک پسر دارید.
29- تشخیص جنسیت جنین با نمک
اگر کمتر از دو ماه است که باردار هستید، استفاده از ادرار صبحگاهی مهم است (به علت غلظت بیشتر). اگر بیش از دو ماه است که باردار هستید، می‌توانید در هر زمان روز از ادرار خود نمونه بگیرید.
- کاسه شیشه‌ای شفاف را بردارید و یک لایه نمک را به کف آن بمالید.
- ادرار خود را بر روی نمک بریزید و اطمینان حاصل کنید که تقریبا نصف کاسه با ادرار پر شود.
- به مدت ۴ دقیقه محلول را به کناری بگذارید.
- پس از گذشت ۴ دقیقه، به محلول دقت نگاه کرده و تغییرات آن را بررسی کنید.
نتیجه تست
- اگر می‌بینید که رنگ ادرار کمی تغییر کرده است و حالت ابری گرفته و یا یک لایه حباب بر روی سطح شکل گرفته است، احتمالا نوزاد شما پسر است!
- اگر می‌بینید که ادرار تغییر رنگ نداده و روشن است و یا رگه‌های طولانی از پایین به سطح شناور می‌شود و بلافاصله ناپدید می‌شود. احتمالا نوزاد شما دختر است!
30- تشخیص جنسیت جنین از روی چشم
چشم میتواند عاملی جهت تشخیص باشد پلک پایین چشم را کشیده وبه سفیدی چشمان نگاه کنید .آیا با این کار رگ خونی شکسته به شکل حرف(V)دیده میشود؟اگر شکل حرف(V)در قسمت پایینی چشم راستتان باشد بدون تردید جنین پسر خواهد بود حال اگر رگ خونی شکسته به شکل حرف (V) در چشم چپ باشد بچه دخترخواهد بود.
31- تشخیص جنسیت جنین با موی پا
موی پا به عنوان یک عامل تشخیص جنسیت اگر رشد موی پاها سریع باشد جنسیت جنین پسر خواهد بود ولی اگر رشد آن مثل زمان پیش از بارداری بوده و تغییری نکرده باشد نشانه داشتن دختراست.
32- تعیین جنسیت جنین از روی اندازه باسن
تشخیص جنسیت بر اساس چگونگی باسن این بار جهت تشخیص جنسیت باید به به چگونگی افزایش حجم باسن توجه کرد آیا مادر آبستن حس میکند که در ناحیه باسن اضافه وزن یافته است؟اگر جواب مثبت باشد کودک حتما دختر خواهد بود و اگر اضافه وزنی در این ناحیه حس نشود جنین پسر میشود.
33- تشخیص جنسیت جنین از روی تنگی نفس
نفس را در سینه حبس کنید! آیا بعد از آبستن شدن دریافته اید که نفس کشیدن برایتان دشوار شده است ؟اگر مادر باردار مواجه با تنگی نفس شده باشد نشانه این است که پسری در شکم دارد اما اگر هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشید بدون تردید کودکتان دختر است.
اگر مادر باردار در دوران بارداری تنگی نفس پیدا کند ،نشانه این است که پسری در شکم دارد اما اگر هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشد بدون تردید کودکتان دختر است.
34- مادر شکمو
اگر فعالیت مادر بارداردر آشپزخانه بیش از گذشته باشد نشانه این است که پسری در شکم دارد که او را شکمو کرده است ولی اگرمادر باردار وقت زیادی صرف پختن غذا نکند و فعالیت آشپزخانه او کم شود جنین دختر است.
35- تشخیص جنسیت جنین از سردی پا ها
اگر پاهایتان سردتر از دوران قبل از حاملگی است شما قرار است پسر دار شوید .
36- جنسیت جنین با رنگ ادرار
از روی رنگ ادرارمی توانید جنسیت جنین خود را تشخیص دهید ، اگر رنگ ادرار شما زرد روشن باشد جنین داخل شکمتان پسر است. مادر باردار صاحب جنین دختررنگ ادرارش زرد تیره می شود.
37- چاقی صورت
اگر صورت مادر در دوران بارداری چاقتر و تپل تر از قبل شود مادر دختر در شکم دارد .
38- ناف شکم
اگر در بارداری احساس کردید که ناف بسمت خارج حرکت میکند، جنسیت جنین شما پسر است و اگر در سر جای خود بدون حرکت ماند، جنین دختر خواهد بود.
39- انرژی
اگر شما کم انرژی هستید و تنبل شده اید، شما دختر دار خواهید شد و زمانی که شما فعال تر شده اید و شاداب تر جنین شما پسر خواهد بود.
سایر روش ها
40- تعیین جنسیت جنین با کلم قرمز
41- عدد بتا و تعیین جنسیت
42- تعیین جنسیت و حالت تهوع
43-تعیین جنسیت جنین و ضربان قلب
هیچ کدام از روش های بالا قطعی نیست و اساس و پایه علمی ندارد و تنها در براساس شواهد و تجربیات است. قطعی ترین روش انجام سونوگرافی آنومالی از 16 هفته به بعد است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار