عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


فروش ویژه موزن میکرو تاچ سوئیچ بلید


موزن میکرو تاچ سوئیچ بلید، برای استفاده بر روی موهای صورت , بینی , ابرو و موهای بدن، شانه مخصوص برای کوتاه کردن و تمیز کردن اطراف گردن، شانه های مخصوص برای کوتاه کردن مو ...

روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

قیمت: 99000 تومان


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

پرستار کودک خوب، چه ویژگی هایی دارد؟

در این مقاله به بررسی ویژگی های پرستار کودک خوب – استخدام پرستار کودک می پردازیم.

پرستار کودک چه مهارت هایی باید داشته باشد؟
پرستار کودک لازم است تا مهارت هایی را داشته باشد تا بتواند از پس کارهای کودک به درستی بر بیاید.پرستار کودک باید با مسائل فنی پرستاری از کودک آشنایی داشته باشد ، پرستار کودک لازم است اصول خانه داری را بدرستی بداند ، پرستار کودک لازم است با مراحل رشد و ویژگی های شخصیتی کودک در سنین مختلف آشنایی داشته باشد.

چرا پرستار کودک باید این مهارت ها را دارا باشد؟
پرستار کودک برخی از مهارت ها را لازم است بداند یا یاد بگیرد.داشتن این مهارت ها در پرستاران کودک باعث رشد و ارتقاء پرستار کودک می شود.نگهداری از کودکان به شما طیف گسترده ای از مهارت ها را می آموزد که شامل مهارت های پرستارت از کودکان، دانش فنی پرستاری کودک، مهارت های ضروری خانه داری، و رشد مهارت های شخصی، می باشد.مهارت های گفته شده در بالا زمانی که با هم ترکیب می شوند سبب می شوند پرستار کودک برای یک عمر موفقیت، آماده شود.سعی داریم در ادامه این مقاله مهارت هایی را نام ببریم پرستار کودک لازم است فرابگیرد.
– توانمندی های لازم برای نگهداری از کودک
– داشتن دانش فنی پرستاری از کودک
– فراگرفتن مهارت های ضروری خانه داری
– چگونگی کمک به کودک برای رشد مهارت های شخصی

۱- پرستار کودک و مهارت های ایمنی
همه می دانیم که مراقبت از کودک امری مستمر است و اگر کودکی نوپا باشد پرستار کودک به هیچ عنوان نباید از کودک چشم بردارد.کودکان احتیاج به نظارت مداوم دارند ت امنیت آنها از بین نرود.برای نوزادان بی دفاع جهان یک مکان با خطرات بسیار می باشد.این خطرات شامل خفگی، اشیاء تیز، خاک و آلودگی و شکاف هایی که در همه جا انگشت های کوچک و کنجکاو آنها گیر می کند.یکی از وظایف والدین و یا پرستار کودک دور کردن خطرات از محیط اطراف کودک است.

۲- پرستار کودک و داشتن مهارت های کمک های اولیه
اولین مرحله مراقبت و حفاظت از کودکان ایمن سازی محیط اطراف کودک است ، اما اگر با تمام این پیشگیری ها برای کودک اتفاقی افتاد لازم است اولین اقدامات برای کودک انجام شود.این اقدامات شامل کمک های اولیه لازم است که پرستار کودک بهتر است بداند.ممکن است اتفاقی که برای کودک می افتد بسیار کوچک باشد اما کودک احتیاج به همدردی دارد.برای مواردی که آسیب جدی است لازم است پرستار کودک از مهارت های کمک های اولیه استفاده کند.

۳- پرستار کودک و مهارت سرگرم کردن کودک
پرستار کودک با تمرین کافی روش های سرگرم کننده مثل موارد زیر می تواند برای سرگرم کردن کودک استفاده کرد.
– بازی کردن با کودک
– کتاب خواندن برای کودک
– آواز خواندن برای کودک
– نقاشی کردن با کودک
– توانایی پرستار کودک برای بداهه گویی و شوخی کردن با کودک

۴ – وظایف پرستار کودک در برخورد با کودک بیمار و یا بیماری در کودکان
اصولاً بچه ها در دوران کودکی زیاد مبتلا به مریضی می شوند.اگر کودکان به جای حضور در خانه بیشتر در مراکز نگهداری از کودکان مانند مهد کودک ها ، خانه های اسباب بازی باشند احتمال ابتلای آنها به بیماری ها بیشتر است.یکی از مواردی که پرستاران کودک لازم است بدانند نحوه مراقبت صحیح از کودکان در زمان های بیماری آنان می باشد.پرستار کودک لازم است بداند که در زمان های بیماری کودک چگونه از انتشار بیماری به خودش یا دیگر کودکان جلوگیری کند.

۵- پرستار کودک و توانایی حل اختلافات در بین کودکان
اگر پر ستاری از ۲ کودک و یا بیشتر را بر عهده دارید یکی از مهارت هایی که مطمئناً به آن احتیاج پیدا می کنید مهارت حل اختلاف می باشد. پرستار کودک به خوبی می داند که یکی از کارهایش این است که مهارت های لازم برای حل اختلافات را به کودکان نیز آموزش دهد.
همانطور که شما به عنوان پرستار کودک، بچه ها را هدایت می کنید تا اختلافاتشان را حل کنید.

۶- پرستار کودک و ایجاد انگیزه در کودکان
یکی از افراد تأثیر گذار در زندگی کودکان بعد ار پدر و مادر پرستار و یا مراقب کودک است. از این جهت که کودک به دلیل دلبستگی های که به پرستار کودک دارد از روش هایی که پرستار کودک در اختیارش می گذارد استفاده می کند. به همین دلیل لازم است پرستار کودک با روش های تشویقی متناسب با شخصیت کودک آشنایی داشته باشد.

۷- پرستار کودک و داشتن مهارت های عشق ورزی
به دلیل نوع شغل پرستار کودک اصولاً پرستاران کودک با خانواده و بستگان درجه یک کودک ارتباط عمیقی ایجاد می کنند.یکی از مهارت هایی که پرستار کودک لازم است داشته باشد حفظ محیطی دوست داشتنی است که در آن بچه ها احساس امنیت ، و دوست داشته شدن بکنند.

۸- پرستار کودک و داشتن مهارت مذاکره
یکی از مهارت هایی که پرستاران کودک لازم است داشته باشند هنر مذاکره صحیح است طوری که در آن بتواند با کودک و والدین کودک ارتباط صحیح برقرار کند.همچنین آموزش این هنر به کودک به نحوی که کودک نیز فرا بگیرد که همواره ایجاد موقعیت های برنده – برنده برای خودش ایجاد کند. که در نتیجه همه با هم خوشحال باشند.

۹- پرستار کودک و روش های برقراری نظم
یک وظیفه مهم برای پرستار کودک، کمک به کودک برای درک احساسات، مدیریت احساسات و یادگیری تفاوت بین رفتار درست و اشتباه است. این مهارت ها هر دو هنر و علم هستند. تنوع زیادی در این موضوع وجود دارد و هر خانواده ممکن است ارزش های انضباطی خاص خود را داشته باشد .
کودک می تواند ارتباط عاطفی خوبی با پرستار خود ایجاد کند.در برخی موارد این نوع ارتباط بقدری عمیق می شود که می توان از پرستار کودک یا مراقب کودک به عنوان مادر دوم نام برد و این جایگاه ممکن است تهدیدی برای جایگاه مادر کودک محسوب شود.
در جامعه امروز با توجه به نوع زندگی و مشغله هایی که خانم های شاغل د ارند آنهایی که مادر هستند عموماً نمی توانند کلیه امور مربوط به کودک خود را بر عهده بگیرند و این موضوع عجیبی نیست. با توجه به مشغله فراوان مادر در منزل و جامعه و همچنین با توجه به نیازهای روز افزون کودک حضور یک پرستار کودک که بتواند قسمتی از مسئولیت های کودک را به عهده بگیرد یک نیاز است و این امر به معنی کوتاهی مادر در انجام وظایف خود نمی باشد.
در چندین سال گذشته تعداد خانواده هایی که از پرستار کودک برای انجام برخی امور مربوط به کودک کمک استفاده می کردند بسیار کم بود اما در عصرحاضر خیلی از خانواده ها این مسئله را پذیرفته اند و به عنوان بخشی از هزینه های ثابت خود آن را قبول کرده اند.

وظیفه اصلی پرستار کودک و یا پرستار نوزاد چیست ؟
همانطور که می دانید و اصول تربیت کودک هم این موضوع را تأئید می کندهمواره وظیفه اصلی تربیت کودک می بایست برعهده مادر و پدر باشد.همه خانواده ها مفاهیم اخلاقی، آداب و رسوم خانوادگی، فرهنگ ، باید ها و نباید های مربوط به خودشان را دارند که هر کس باید به آن پایبند باشد و این خطوط قرمز حتی با حضور پرستار کودک هم نباید از بین برود هرگز نباید کودک را برای آشنایی با اصول اخلاقی و فرهنگ خانوادگی به پرستار یا مراقب واگذار کرد. در عین حال می توان امور دیگر مانند تهیه غذای کودک و تعویض لباس کودک و پوشک و انجام بازی با کودک را به پرستار سپرد.
بد نیست مادران بدانند که همین موارد روزمره را هم نباید همیشه و به طور کلی به پرستار کودک بسپارند. روانشناسان حوزه کودک اعتقاد دارند که ارتباط روزانه مادر و کودک در شکل گیری شخصیت او نقش زیادی دارد. پس مادر باید در طول روز گاهی خودش شخصا مسئولیت غذا دادن به بچه و یا بازی کردن با کودک را انجام دهد. ارتباط فیزیکی و تماس مادر با نوزاد و کودک به او احساس آرامش و امنیت می دهد. بهتر است مادران ازشیر خودشان به جای شیر خشک استفاده کنند و در در زمان شیر دادن به کودک در آغوش گرفتن او از جمله مواردی است که هیچ گاه پرستار کودک یا مراقب نوزاد از عهده آن بر نمی آیند.

رابطه بین مادر و پرستار بچه چگونه باید باشد ؟
در واقع این رابطه به مدیریت صحیح احتیاج دارد و می بایست پرستار نوزاد و یا مراقب بچه همواره رابطه خوبی با مادر داشته باشند و شرح وظایف هرکدام برای جلوگیری از ایجاد تداخل در تربیت کودک امری ضروری است ، لازم است که مادر و پرستار با هم هماهنگ باشد تا در تربیت کودک دوگانگی ایجاد نشود .در این صورت تا زمانی که این اختلاف نظر وجود دارد کودک برای اینکه به مقصود مورد نظر خود برسد گاهی سراغ مادر و گاهی سراغ پرستارش می رود.
گاهی مادران ترجیح می دهند که پرستار کودک احساسی نسبت به فرزندشان نداشته باشد. آنها ازینکه پرستار به کودک محبت کند احساس نگرانی میکنند و موقعیت خود را در خطر می بینند . همچنین نگران این قضیه هستند که مبادا کودک به پرستار وابسته شود. در صورتیکه جایگاه مادر برای کودک کاملا متفاوت هست. وجود ارتباط عاطفی معقول بین کودک و پرستار کودک می تواند زمینه را برای رشد و تربیت بهتر کودک مهیا کند.
اگر مادر شاغل می باشد و ساعاتی از روز را در منزل نیست گاهی دچار عذاب وجدان می شود. و برای جبران این عذاب وجدان مانع ارتباط احساسی بین کودک خود و پرستار بچه در منزل می شود. باید توجه داشته باشید که حضور پرستار کودک در این شرایط ضروری می باشد پس وجود رابطه مناسب در منزل برای کودک به رشد روحی او کمک زیادی می کند.

انتخاب پرستار کودک مناسب در منزل
همواره مادران برای انتخاب یک پرستار کودک خوب و مناسب در منزل دچار چالش و درگیری می شوند . شرایط یک پرستار بچه مناسب تجربه ، صبر و حوصله و قابل اعتماد بودن می باشد همچنین یک مراقب کودک مناسب باید بداند برای مراقبت از کودک در منزل چه کارهایی باید انجام بدهد و چه نقشی در منزل دارد

پرستار کودک باید ایمنی کودک را در اولویت قراردهد
پدر و مادر همیشه نگران این مسئله هستند که آیا کودک در شرایط ایمن مراقبت می شود یا خیر. بنابراین مهمترین وظیفه پرستار این است که کودک را از آسیب های فیزیکی محافظت نماید. پرستار باید هم در خانه هم در محیط بیرون حواسش به آسیب های احتمالی به کودک باشد. اسباب بازی های خطرناک، زمین بازی، وجود استخر در حیاط یا پارک بازی، دوچرخه و بسیاری از وسایل دیگر میتواند در صورت بی احتیاطی پرستار خطرساز باشند.
اسباب بازی ها بعد از پایان بازی باید باید سر جایشان مرتب شوند تا از بروز حادثه جلوگیری شود. همچنین پرستار کودک باید مراقب ارتباط کودک با غریبه ها باشد.

کدام بخش از امور منزل باید به پرستار کودک واگذار شود
کارهایی همچون نظافت منزل ، جارو زدن ، گردگیری ،پخت و پز ، مرتب کردن وسائل و اتاق کودک ، جمع کردن اسباب بازی ها همه بر عهده پرستار می باشد.

آیا پرستار کودک باید کمک های اولیه بلد باشد؟
پرستار کودک باید تا حدی کمک های اولیه را بلد باشد. پدر و مادر باید با خیال راحت کودکشان کنار او بگذارند. در مواردی که نیاز به پانسمان و شستشوی زخم می باشد، پرستار باید توانایی انجام این کار را داشته باشد. یا اگر کودک دچار سوختگی سطحی، بریدن قسمتی از انگشت شد پرستار باید بتواند اقدامات اولیه را انجام دهد. او همچنین باید وضعیت پزشکی کودک را بداند و شماره های اضطراری را داشته باشد تا در مواقع ضروری از آنها استفاده کند. شماره هایی مانند آتش نشانی، پلیس، امبولانس و …

کارهای خلاقانه پرستار کودک
پرستار کودک باید توانایی انجام فعالیت هایی را برای ارتقا سطح هوشی و خلاقیت کودک داشته باشد. باید برای تمام زمانهایی که با کودک سرو کار دارد، برنامه ریزی کند. چه در داخل خانه و چه در بیرون از منزل فعالیت هایی که خلاقیت کودک را ارتقا دهد می تواند به بهبود رابطه پرستار و کودک کمک کند. هر چقدر میزان تعاملات بیشتر باشد، رابطه ی عمیق تری بین کودک و پرستار شکل می گیرد که این امر در نهایت هم به نفع کودک بوده و هم به نفع پرستار می باشد.

پرستار کودک برای تغذیه کودک چه باید بکند
از جمله امور مهم در زمینه مراقبت از کودک و نوزاد، توجه به تغذیه کودک توسط پرستار بچه می باشد. پرستار کودک باید با مشاوره با والدین تمامی نیازهای تغذیه ای کودک را در برنامه غذایی کودک بگنجاند. همچنین پرستار بچه باید روشهای درست نگهداری از مواد غذایی و نحوه ترکیب آنها را بلد باشد. استفاده درست از مواد غذایی می تواند نقش موثری در رشد جسمانی کودک داشته باشد. توجه به عادات غذایی خانواده در کنار رعایت اصول بهداشتی و پزشکی از وظایف پرستار کودک در منزل است.

شرح وظایف پرستار کودک چیست؟
۱- نگهداری و مراقبت از کودک در منزل
۲ – تهیه غذای موردنیاز برای کودک و غذاهای تکمیلی برای نوزادان مثل حریره بادام و سوپ های مخصوص برا ی نوزادان
۳ -تعویض پوشک نوزاد
۴- رسیدگی به امور درسی کودک مثل دیکته گفتن وکمک برای انجام تکالیف درسی
۵- مشارکت در فعالیت های تفریحی و ورزشی، درست کردن کاردستی، آموزش صنایع دستی، بازی های فکری و …
۶- تربیت کودک با روشهای مورد نظر والدین و تحت نظر والدین
۷ – نگهداری محیط خانه به صورت ایمن و تمیز و مرتب
۸- مرور رفتارهای کودک و ارائه گزارش روزانه به والدین کودک
۹- انجام امور خانه داری و مراقبت از کودک در منزل
۱۰- توجه به زمان استراحت کودک و توجه به میان وعده های کودک
کودکانی که از حضور پرستار کودک در منزل استفاده می کنند لازم است حتماً از آرامش برخوردار باشند و همیشه اولویت با حفظ شادی کودک است. ممکن است پدران و مادرانی که به تازگی برای کودک خود پرستار می گیرند قوانین صحیح رابطه با پرستار کودک را ندانند و مطالعه این مقاله می تواند به آنان کمک کند.چیزهایی که اکثر والدین در ابتدای استخدام پرستار کودک سعی می کنند بر آن فائق آیند برخی اصول مالی و اولیه شامل موارد زیر می باشد:
– پرداخت حقوق
– مرخصی
– تغییرات در برنامه
مسلط شدن بر این مسائل بد نیست اما کافی نمی باشد.البته مسلط شدن بر این مسائل نیز زمان بر است مثلاً اگر والدین در برخی روزها به حضور پرستار در منزل احتیاج نداشته باشند نیز حقوق به پرستار تعلق می گیرد.این روزها شامل زمان هایی است که کودک مریض است یا والدین کودک به پرستار احتیاج ندارند یا خانواده قصد مسافرت رفت دارند.
دانستن این مسائل به حل اختلافات بین والدین کودک و پرستار کودک کمک زیادی می کند.سعی داریم در ادامه این مقاله نکاتی را مطرح کنیم که دانستن آن به رفع بسیاری از سوالات در زمینه روابط بین پرستار کودک و والدین کودک کمک زیادی می کند.
بخش اول : اصول رابطه صحیح پرستار کودک با کودک
– پرستار کودک بهتر است قوانین رابطه صحیح با و قادر باشد نظم و انضباط برای کودک را بدون تنبیه بدنی فراهم کند.
هیچ پدر و مادری دوست ندارند که شخصی دیگر برای ایجاد نظم برای کودک آنها از روش تنبیه بدنی استفاده کنند.
– یادگیری در زمان مراقبت از کودکان یکی از درخواست های والدین از پرستار کودک است ، پرستار کودک می تواند با انجام کارهایی نظیر خواندن و زمان دادن به کودکان برای انجام دادن تکالیف‌شان و دنبال کردن علایق آن‌ها، به یادگیری آن‌ها کمک کند.
– در رابطه با والدین صداقت را رعایت کنید هر اتفاقی که افتاد (هرچند کوچک) و در زمان نبودن والدین در منزل آن را به پدر و مادر منتقل کنید. برخی از کودکان در زمانی که والدین آنها را ترک می کنند مضطرب می شوند این ممکن است معنی این را ندهد که کودک با پرستار رابطه نگرفته است و مسئله ای دیگری وجود داشته باشد این موضوع را نیز با والدین کودک درمیان بگذارید.
– در صحبت کردن با والدین کودک پنهان کاری نداشته باشید.
– برای حریم خصوصی خانواده ارزش قائل باشید.
پرستار کودک در مسائل زیر لازم است طبق اصول والدین کودک رفتار کند.
– پرستار کودک نباید در مورد تغذیه کودک بر اساس سلیقه شخصی خودش عمل کند و سعی کند نظر والدین را در اولویت قرار دهد.
– بهتر است پرستار کودک در زمان هایی که کودک بیدار است از تلویزیون یا DVD استفاده نکند و تمام توجه خود را در زمانی که کودک بیدار می باشد به کودک معطوف کند.
– در زمانی که والدین کودک حضور ندارند از آنها جلوی کودک بدگویی نکنید و حرفی نزنید که توهین تلقی شود.
– پرستار کودک نباید پولی را که قرار است صرف کودک شود برای خودش یا خرید چیزهای دیگر مصرف کند.
– هرگز ارزش های مذهبی خود را به کودکانی که از آنها نگهداری می کنید تحمیل نکنید، به ویژه اگر برخلاف عقاید والدین باشد.

بخش دوم: رابطه صحیح والدین با پرستار کودک
در بخش اول این مقاله رفتار صحیح پرستار کودک با کودک را بررسی کردیم و قصد داریم در ادامه این مقاله اصول اخلاقی مربوط به والدین با پرستار کودک را بررسی کنیم.

رفتار صحیح والدین با پرستار کودک
– بهتر است والدین کودک در مورد زمان پرداختی ها به پرستار کودک منظم عمل کنند و حقوق پرستار کودک را طبق زمانی که توافق کرده اند پرداخت نمایند.
– والدین کودک بهتر است کودک را طبق توافقی که با پرستار کودک داشته اند تحویل بگیرند و اگر احیاناً با تأخیر می رسند حتماً از قبل با پرستار کودک هماهنگ کنند.
– در مورد شرح وظایف پرستار کودک دقیق عمل کنید و اگر از قبل توافقی با پرستار کودک در مورد آشپزی و یا انجام امور منزل نداشته اید تا قبل از مشورت با پرستار کودک برنامه را عوض نکنید.
والدین در خصوص پرستار کودک چه کارهایی نباید بکنند.
بهتر است به هیچ عنوان پرستار کودک فعلی خود را با پرستار های قبلی کودکتان مقایسه نکنید.
از این موضوع هراس نداشته باشید که پرستار کودک شما در حال برقراری ارتباط عاطفی با کودک می باشد این موضوع به میزان زیادی به نفع کودک است.
با پرستار کودک صادق باشید و اگر در کار او ایرادی می بینید یا به شیوه ای عمل می کند که با اصول شما مطابقت ندارد بی پرده در مورد آن با پرستار کودک صحبت کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار