عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

مشکل چاقی کودکان، چه تاثیری بر مغزشان دارد؟

بیش از نیمی از انرژی بدن در دوران کودکی توسط مغز مصرف می‌شود و میزان این مصرف انرژی مغزی با چاقی دوران کودکی نیز مرتبط است.
محققان دانشگاه نورث وسترن (NU) و دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک دریافتند تغییر در انرژی رشد مغزی در کودکان از لحاظ زمان، شدت و مدت مصرف انرژی بر الگوهای مصرف انرژی و افزایش وزن(Weight Gain) بدن تأثیر دارد.محققان دانشگاه نورث وسترن (NU) و دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک دریافتند تغییر در انرژی رشد مغزی در کودکان از لحاظ زمان، شدت و مدت مصرف انرژی بر الگوهای مصرف انرژی و افزایش وزن(Weight Gain) بدن تأثیر دارد.
این فرضیه از تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۴ الهام گرفته شده و نشان می‌دهد مغز دو سوم انرژی بدن در حالت استراحت را مصرف می‌کند و این مصرف انرژی در سن پنج سالگی بیشترین میزان مصرف است.
در این تحقیق مشخص شد این مصرف انرژی توسط مغز در سنین کودکی موجب کاهش وزن و کاهش این مصرف انرژی در دوران نوجوانی و بزرگسالی موجب افزایش وزن خواهد شد.
کریستوفر کوزوا، استاد انسان‌شناسی کالج هنر و علوم وینبرگ و عضو هیأت علمی مؤسسه تحقیقات NU اظهار کرد: این تحقیق تأیید کننده نظریه رشد کند کودک انسان در مقابل دیگر پستانداران است و علت آن همانطور که ذکر شد مصرف بیشتر انرژی بدن توسط مغز است.
هدف اصلی از انجام این تحقیق درک بهتر محققان از این روند مغزی و سیاست‌های کنترل وزن در رشد کودکان است.
وی در ادامه افزود: ما معتقدیم کنترل انرژی مصرفی در دوران کودکی تأثیر مثبتی بر برنامه‌های رشد در دوران کودکی و بعد از آن خواهد داشت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار