عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

روش های تعیین جنسیت، پیشرفته‌ترین مرکز خاورمیانه

روش های تعیین جنسیت جنین

از هر زنی وقتی در مورد جنسیت فرزندان آینده اش می‌پرسید می‌گوید که جنسیت برایش مهم نیست و تنها سلامتی فرزندش اهمیت دارد، اما در واقعیت اکثر مردم به صورت ناخودآگاه یک سری ترجیحات جنسیتی دارند و حتی ممکن است اقداماتی را برای تعیین جنسیت قبل از بارداری انجام دهند.

قبل از آن‌‌که بخواهیم در مورد این اقدامات صحبت کنیم لازم است بدانید زنان و مردان دو کروموزوم جنسی دارند که نفش اساسی در فرزندآوری و تعیین جنسیت نوزاد ایفا می‌کند. زنان دو کروموزوم X و مردان کروموزوم X و Y دارند. هریک از تخمک و اسپرم حاوی یک کروموزوم می‌باشد.

کروموزوم تمام تخمک‌ها X بوده، اما اسپرم‌ها حاوی کروموزوم X و یا Y هستند بنابراین کروموزوم Y اسپرم مردان جنسیت را مشخص می‌کند که جنسیت جنین پسر یا دختر باشد. کروموزوم Y بسیار کوچک‌تر و سبک‌تر از کروموزوم X بوده و سرعت بیشتری نسبت به آن دارد در نتیجه اگر در زمان تخمک‌گذاری با سرعت بالایش به تخمک برسد جنسیت جنین پسر خواهد شد در مقابل این کروموزوم نسبت به عوامل محیطی مقاومت کمتری داشته و احتمال زنده ماندن پایین‌تری دارد در نتیجه توازن جنسیتی برقرار خواهد شد.

روش‌های علمی و غیرعلمی متعددی وجود دارد تا احتمال لقاح دو کروموزوم X و یا کروموزوم Y با تخمک را افزایش دهد تا به جنسیت دلخواه دست یابید. لازم به ذکر است تعیین جنسیت قبل از بارداری با روش‌های غیرعلمی صددرصد نبوده و احتمال شکست در آن وجود دارد، اما این میزان موفقیت در تعیین جنسیت بیشتر از مواقعی است که از هیچ روشی استفاده نکرده‌اید.

روش های تعیین جنسیت جنین

روش‌های علمی برای تعیین جنسیت قبل از بارداری با احتمال موفقیت بالا و در برخی روش‌ها مانند IVF حتی صد درصد است، اما باید یادتان باشد که این روش‌ها پرهزینه، تهاجمی و با درصد موفقیت کمتری برای باردار شدن نسبت به روش‌های طبیعی هستند.

این روش‌ها شامل تشخیص ژنتیکی پیش از لانه‌گزینی (PGD) طی فرآیند IVF بوده و یا از جداسازی اسپرم‌های Y در پروسه‌ی IUI می‌باشد.

روش‌های غیرعلمی برای تعیین جنسیت پسر یا دختر شامل روش‌های خانگی مانند رژیم غذایی دختردار شدن یا پسردار شدن، تعیین زمان و وضعیت مناسب نزدیکی، توجه به تعداد اسپرم‌ها و شستشوی واژن با محلول‌های خاص قبل از نزدیکی می‌باشد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار