عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

وابسته بودن کودک، رفتار مناسب چگونه است؟

  سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام دختر دوسال چهار ماهی دارم که خیلی زود به همه وابسته میشه و دیگه حاضر نیست بیاد پیش من کافی یک ساعت با یک نفر باشه دیگه میخواد باهاش بره و همه کارهای شخصییش میخواد اون انجام بده حتی مثلا وقتی تو اتوبوس هستیم و کسی بهش محبت میکنه بدون هیچ مشکلی میره بغلش و وقتی میخواد بیاد پیش من گریه میکنه و من از مسئله خیلی ناراحت میشم دیگه چه برسه به این که خاله یا مادر بزرگش که میبینه دیگه به طور کل منو فراموش میکنه وقتی میخوایم برم خانه میگه من می مونم و می مونه کوچکترین دل تنگی هم نمی کنه البته وقتی خودمون 2نفر هستیم خیلی خوبه و مدام بوسم میکنه و وابستگیش نشون میده

 پاسخ دکتر پرویز رزاقی، روانشناس خانواده و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس:

مادر عزیز معمولا کودک در این سن به بزرگی و پختگی نرسیده است و این گونه رفتارها، رفتارهای بچگانه تلقی میشود. میتوانید نقش های اجتماعی و جایگاه خانواده را برای کودک ترسیم کنید. مسئولیت هایی متناسب سن به او بدهید تا احساس بزرگ بودن کند. به او نگویید چرا این کار را کردی زیرا حساسیت ایجاد میکنید و فرزند عکس العمل نشان میدهد. با دادن مسئولیت، فرزند کم کم به بزرگی و پختگی میرسد و خودش متوجه کارش میشود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار