عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

تعیین جنسیت جنین، طب سنتی چه می گوید؟

سلامت جسمی و روحی فرزند مهمتر از جنسیت است. در روایت آمده است که سیره امام سجاد علیه السلام بر این بود که اگر ایشان به شهادت تولد فرزندی را می دادند قبل از اینکه به پرست فرزند پسر است یا دختر می پرسید که آیا سالم است؟ و اگر نوزاد سالم بود می فرمودند: سپاس خداوند را که از من فرزندی ناقص به دنیا نیامده است.

دختران بهترین فرزندان
دختر و پسر استعداد های متفاوتی دارند. همانگونه که میدان جنگ و سیاست و تدبیر عرصه جولان مردان است، اریکه مهر و محبت زیبایی در تسخیر زنان است. دین مبین اسلام با برجسته کردن برتری دختران زمینه را برای تغییر دیدگاه مردم نسبت به ایشان فراهم کرده است. به رسول خدا بشارت دختر دادند. پیامبر (صلی الله) به صورت اصحاب خود نگاه کرد؛ چهره آنان را ناخشنود دیدند فرمودند: شما را چه شده است؟ گلی است خوشبو که او را می بویم و رزق روزی او با خداست. رسول حق فرمودند: کسی که دختر داشته باشد و او را از خود نراند، به او اهانت نکنند و پسران را بر آن مقدم ندارد خداوند وی را در بهشت وارد می کند. و همچنین در جایی فرمودند، هر کس سه دختر داشته باشد و بر زحمت و سختی و آسایش آنها صبر کند در روز قیامت برایش حجابی (در برابر آتش) خواهد بود.

غذاهای مناسب برای دختر شدن جنین
استفاده از خوراکی هایی که حاوی کلسیم، منیزیم و مس هستند و قادرند میزان ph رحم را کاهش داده، باعث تولید نوزاد دختر خواهند شد. مانند: پنیرسفید، ماست و شیر و فرآورده‌های آن، بادام، بادام زمینی بدون نمک، ماهی ساردین، خاویار، جوانه گندم، کلم، کدو، غلات، سبزیها، مخمرآبجو، دم‌کرده رازیانه و پرهیز از مصرف غذاهای خوش نمک.

غذاهای ممنوع برای دختر دار شدن
کرفس، بامیه، گوجه فرنگی، سیب زمینی، کدو حلوایی، اسفناج، بادمجان، پیاز، هویج و پرتقال، برگه زردآلوف شلیل ،طالبی، گرمک، خربزه، گلابی، موز، کشمش، انگور، سیب، گیلاس، هلو و نارنگی، علاوه بر این هر چه سن پدر و مادر بیشتر باشد یا زندگی زوج تحت تاثیر هیجانات استرس و تنش‌های روزمره باشد احتمال تولد نوزاد دختر افزایش می یابد.
رعایت رژیم غذایی برای دختردار شدن یا پسر شدن نطفه، در موارد اختلالات عصبی، بالا بودن کلسیم خون، فشار خون بالا و نارسایی کلیوی ممنوع است.

روش های طبیعی
شستشوی مهبلی
از هر نزدیکی زن باید در درون مهبل خود را با محلولی از ۲ قاشق غذاخوری سرکه طبیعی در حدود یک لیتر آب شستشوی اسیدی بدهد. گرچه انتخاب زمان نزدیکی ممکن است به تنهایی برای داشتن دختر کافی باشد اما انجام شستشوی اسیدی کاملا خالی از ضرر است، احتمال موفقیت را بسیار افزایش می‌دهد. محیط اسیدی اسپرم‌های نر را باز می دارد.
اول مرد به ارگاسم برسد
اگر زن هنگام نزدیکی معمولاً به مرحله انزال می رسد باید بکوشد تا از ایجاد آن جلوگیری کند. رسیدن زن به مرحله انزال جریان ترشحات قلیایی را افزایش می دهد و همچنین ترشحات ممکن است محیط اسیدی مساعدی را که بر شانس موفقیت اسپرمهای ماده می‌افزاید خنثی کرده یا تضعیف نماید. بنابراین اگر مرد زودتر به ارگاسم برسد و منی خود را داخل رحم زن بریزد، فضای مهبل اسیدی می‌شود و احتمال دختر شدن فرزند در این فضا به جهت حرکت‌های اسپرمهای ماده بیشتر است .(به بیان دیگر ابتدا باید مرد به ارگاسم برسد و بعد زن). یعنی برای دختر دار شدن باید آمیزش بدون عشق بازی داشته باشید. چون در این حالت رحم اسیدی باقی می‌ماند.
نحوه نزدیکی
برای دختر شدن نطفه باید نزدیکی در یک وضعیت روبرو انجام شود. بعضی پزشکان معتقد هستند با استفاده از این روش احتمال کمتری است که اسپرمهای درون منی مستقیماً از دهانه رحم رها شوند و این به نفع اسپرمهای ماده است تا خود را به تخمک برسانند و در غیر این صورت اسپرمهای نر ممکن است بتواند از محیط اسیدی در مهبل دور شده و سالم بگریزند و خود را به تخمک برسانند. با توجه به اسیدی بودن درون مهبل اگر اسپرم ها قرار گیرند باید در فضای اسیدی شنا کنند تا خود را به دهانه رحم برسانند و در این فضا های ماده بهتر حرکت می کنند همچنین باید مردم منی را راست چپ رحم زن بریزد. به من توصیه می شود آلت تناسلی خود را هنگام انزال به مغز به مقدار کمتری به درون فرج زن فرو کند مثلا تا نصفه فرو کند استفاده از این روش نیز موجب خواهد شد که اسپرم ها در معرض اسید درون مهبل قرار گرفته و ناگزیر از میان اسیدهای موجود چه نام کنند تا خود را به دهانه رحم برسانند و این به نفع اسپرمهای ماده است.
کم نطفگی مرد
آخرین مقاربت باید دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری انجام گیرد، اما قبل از این تاریخ به هیچ وجه لازم نیست از مقاربت خودداری شود. چون کم نطفگی مرد امکان تولید دختر را افزایش می دهد. بنابراین نزدیکی مکرر در بیش از دو سه روز مانده به تخمک گذاری نه تنها مضر نیست بلکه ممکن است مفید باشد. اگر چهار یا پنج روز قبل از تخمک گذاری عمل زناشویی بیشتر انجام شود توانایی اسپرمهای نر تا رسیدن تخمک از بین می‌رود و در نتیجه حرکت اسپرم های ماده بیشتر خواهد شد.

پسر شدن نطفه بر اساس روایات
نکات تغذیه ای
اصلی ترین دستور تغذیه ای وارد شده به در احادیث شریف برای پسر داشتن خوردن کاسنی است. علاوه بر تاثیر در درمان ناباروری باعث پسردار شدن هم میشود. احادیث وارد شده در مورد کاسنی بسیار زیادند که در اینجا به دو حدیث اشاره می‌کنیم.
امام صادق می فرمایند: بر تو باد خوردن کاسنی که آب کمر را افزون و فرزند را زیبا می کند و مزاج گرم ملایمی دارد و به فرزند پسر را زیاد می‌کند.
امام صادق در کلام دیگری فرموده اند: هرکس دوست دارد مالش زیاد شود و پسر دار شود کاسنی زیاد بخورد.
حضرت علی علیه السلام فرمودند: وقتی می خواهی بچه دار شوی وضویی کامل بگیر و دو رکعت نماز بخوان و بعد از آن به سجده برو و ۷۱ بار استغفار کن و بعد با همسرت آمیزش کن و بگو خدایا اگر فرزندی به من بدهی او را به نام پیامبرت محمد، خواهم نامید و در این مسئله هیچ شکی نداشته باش.
قرائت سوره مبارکه قدر
فردی به امام صادق گفت که: یاابن رسول الله! من پشت سر هم صاحب ۸ دختر شده ام، اما یک پسر هم ندارم. ایشان پاسخ دادن وقتی که تصمیم به آموزش گرفتید و در جایی که مرد برای آمیزش با زن می‌نشیند نشستی، دست راست را در سمت راست ناف زن بگذار و هفت بار سوره قدر را قرائت کند و آمیزش کن آنچه دوست داری میرسی و هنگامی که علائم بارداری آشکار شد، پاسی از شب گذشته دستت را به سمت راست ناف بگذار و هفت بار سوره قدر را بخوان آن مرد می‌گوید که این کار را کردم و برایم۷ پسر یکی بعد از دیگری به دنیا آمد و دیگرانی که نیز که همین کار را کردند هم صاحب پسر شدند.

پسر شدن نطفه بر اساس طب سنتی
مهمترین مسئله در مورد نوزادمان این است که نوزادمان سالم و صالح باشد. اما اگر به هر دلیلی تصمیم دارید پسردار شوید می‌توانید با کمک طب سنتی به هدف خود برسید رژیم غذایی از دو ماه قبل بارداری در تعیین جنسیت موثر است. استفاده از مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم باعث تشکیل جنین مذکر و استفاده از مواد غذایی حاوی یون‌های کلسیم و منیزیم باعث تشکیل جنین مونث می‌شود.
رژیم غذایی برای تعیین جنسیت جنین حداقل دو ماه قبل از بارداری شروع شود رعایت رژیم به مدت ۶ ماه مجاز است. در صورتی که در طی این مدت بارداری اتفاق می‌افتد رعایت رژیم غذایی بیش از شش ماه سبب کمبود مواد غذایی خواهد شد نقش تغذیه در تعیین جنسیت تا حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد به اثبات رسیده است.

برای پسردار شدن چه چیزهایی را بیشتر باید خورد؟
باید از مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم بالا استفاده کرد و مصرف کلسیم محدود گردد. باید زن و شوهر روزی چند خرما بخورند. نوشیدن جوشانده کاسنی نیز توصیه می‌شود. مواد غذایی با طبع گرم و شیرین و همچنین حاوی سدیم، فسفر، پتاسیم و روی که ph رحم را افزایش می دهند از ۳۰ تا ۶۰ روز قبل از آمیزش نقش مفیدی در پسر شدن جنین ایفا می کنند. از قبیل نمک دریا و غذاهای شور، کاسنی انواع مربا، زردک، زنجبیل، ترنجبین و نارگیل، غذاهایی همچون حلیم با گوشت بزغاله قدیمی با ادویه های گرم همچون دارچین، پسته، نخوداب با دارچین، زعفران و گوشت و مرغ، شلغم ، پیاز، شربت سیب، عصاره گوشت، خوراک نخود و پیاز و سیر، تخم مرغ، شکر سرخ، نبات و تخم مرغ، انگور، خرما، انجیر، موز، انبه

غذاهای ممنوع برای پسردار شدن
اگر تصمیم دارید نوزاد پسری را به جمع خانواده خود اضافه کنید می‌توانید با تغییر برنامه ورزشی و غذایی به سبک طبق طب سنتی به آرزوی خود برسید. باید مصرف غذاهای دریایی، لبنیات، کلم، کدو، قهوه، کاکائو، ماءالشعیر و جوانه گندم که موجب کاهش ph محیط رحم می‌شود از برنامه غذایی خود حذف کنید البته فراموش نکنید که تا وقتی ازمزاج خودتان اطلاعی ندارید، بدون مشورت با متخصص و خودسرانه رژیم‌های مختلف را امتحان نکنید زیرا رعایت نکردن تناسب غذاها علاوه بر تأثیر منفی در عملکرد جنسی به عوارض مختلفی در دیگراعضا منجر خواهد شد. همچنین اگر رژیمی را شروع کردید و عوارض ناخوشایندی بعد ازآن بروز کرد از ادامه آن بپرهیزید.

روش تعیین میزان اسپرم
باید مرد به یک متخصص اورولوژی مراجعه کند و آزمایش شمارش اسپرم انجام دهد، زیرا اگر تعداد اسپرم های مرد در یک سی سی از مایع منی ۲۰ میلیون کمتر باشد احتمال دختردار شدن ۸۰%و اگر کمتر از ۵ میلیون باشد، این احتمال۱۰۰% خواهد بود. بنابراین هر اتفاقی که باعث افزایش اسپرم ها شود به نفع پسر دار شدن است.
روش های طبیعی
اگر من پدر و مادر(اسپرم و رحم) رو به گرمی باشد جنسیت فرزند احتمال بیشتری دارد که پسر باشد و اگر سرد باشد فرزند را دختر می‌کند.
- ماساژ: ماساژ بدن با روغن های گرم مانند روغن زیتون، کنجد یا سیاه دانه مفید است و توصیه می‌شود.
- زمان نزدیکی: عمل نزدیکی باید هر چه نزدیکتر به لحظه تخمک گذاری انجام گیرد.
- شستشوی مهبلی: قبل از هر نزدیکی، زن باید درون مهبل خود را با محلولی از ۲ قاشق غذاخوری جوش‌شیرین در حدود یک لیتر آب شستشوی قلیایی بدهد.
- تحریک زن: برای پسر شدن نطفه باید رابطه گرم و صمیمی همراه با ملاعبه‌ای عاشقانه داشته باشید. چون در این حالت محیط رحم قلیایی می شود.
اول زن باید به ارگاسم برسد: برای پسر شدن نطفه مرد باید بگذرد زنش قبل از وی به مرحله انزال برسد. رسیدن زن به ارگاسم قبل از همسرش سبب قلیایی شدن مهبل می شود و در این محیط فعالیت اسپرمهایی که حامل جنس مذکر است بیشتر خواهد بود.
- نحوه عملکرد مرد: توصیه می شود نزدیکی را به صورت عمیق انجام دهد. قرار گرفتن اسپرم داخل رحم بدین دلیل مطلوب است که ترشحات دهانه رحم و خود رحم را حتی با وجود استفاده از شستشوی قلیایی نیز از ترشحات مجرای مهبل بسیار قلیایی تر است و یک محیط قلیایی مساعد ترین موقعیت برای فعالیت اسپرم نر می باشد و احتمال پسردار شدن افزایش می یابد. همچنین مردم نیز باید به سمت راست در هم بریزد.

تشخیص دختر یا پسر بودن جنین
- پسر طرف راست شکم قرار میگیرد و دختر طرف چپ قرار می گیرد.
- پسر حالتی جمع شده و برآمده دارد ولی دختر دور کمر قرار می گیرد.
- در صورتی که پلکهای زن حامله چسبیده باشد جنین پسر است و در صورت جدا بودن و فاصله داشتن پلکها جنین دختر است.
- در صورت لک شدن صورت مادر، جنین پسر است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار