عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

قطره آهن نوزاد، باعث پوسیدگی دندان هایش میشود؟

قطر آهن جز مکمل های غذایی نسبتا ضروریه که اکثر والدین به کودکانشون می دن، در این بین برخی والدین فکر می کنن که با دادن قطره آهن، دندون های تازه روئیده شده فرزندشون دچار پوسیدگی شده، درسته که ترکیبات قطره آهن کودکان با برخورد با دندون ها باعث تیرگی اونها می شه اما باعث پوسیدگی نمی شه.
قطره آهن ترکیبیه که از 6 ماهگی تا 2 سالگی طبق نظر دکتر تجویز می شه چون تا قبل از اون آهن بدن کودک توسط شیر مادر تامین می شه.

خرید قطره آهن
خیلی از افراد فکر می کنن که بر اثر مصرف قطره آهن دندون های کودک پوسیده می شه در حالی که هیچ دلیل علمی مبنی بر این اتفاق وجود نداره؛ پوسیدگی دندون در برای بچه هایی اتفاق میافته که بهداشت دندون های اونها توسط والدینشون رعایت نمی شه و یا غذاهای مضر و شیرین دیگه ای به عنوان میان وعده، کودک مصرف می کنه.

اهمیت بهداشت دهان و دندان کودک
خیلی از والدین فکر می کنن که نوزاد به علت اینکه غذاهای جامد نمی خوره، پس احتیاجی به تمیزی دندون هاش نیست، در حالی که حتی شیر مادر و شیر خشک هم می تونه تاثیر مخربی روی دندون های کودک داشته باشه.

آیا قطره آهن باعث به پوسیدگی دندان نوزاد می شه؟
البته باد بگیم که پیش از اون که کودک دندون دربیاره، یعنی موقعی که فقط لثه های کودک در دسترسه هم باید با گاز استریل و کمی آب گرم، لثه های کودک ماساژ داده شه تا علاوه بر از بین رفتن تاثیر شیر، گردش خون در لثه ها بیشتر بشه. این افزایش گردش خون باعث می شه هم دندون در اوردن کودک سریع تر و هم کم درد تر بشه.

خرید مسواک انگشتی
بعد از اون هم با رویش دندون ها باید حتما به وسیله مسواک های انگشتی، دهان و دندون های کودک تمیز شن. علاوه بر این به محض رسیدن کودک به سنی که توان گرفتن مسواک در دست رو داشته باشه، باید کودک رو از طرق مختلف به مسواک زدن تشویق و ترغیب کنیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار