عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

چرت زدن نوزاد، همه چیزی که باید بدانید

چرت نیمروزی نوزاد بسیار با اهمیته زیرا سبب بهبود رشد و نمو هر چه بیشتر وی می شه، با کمی توجه به حالات نوزاد می توان متوجه زمان چرت زدن اون شد، اگر دیدید نوزاد خمیازه می کشه، اشک از چشماش جاری می شه، احساس خستگی و یا بهانه گیری می کنه نشوندهنده خواب آلودگی اون می تونه باشه. در ادامه با ما همراه باشید.

چرت زدن در ماشین
اغلب کودکان در صندلی مخصوص کودک در ماشین به خواب می رن که در این زمان بهترین کار اینه که ابتدا از امنیت اونا اطمینان حاصل نمایید و سپس اجازه دهید تا چرت بزنن اما نه مدت زمان طولانی مثلا تا شب، چرت نیمروزی نوزاد خوبه اما فقط برای زمان کوتاه!

مدت زمان خواب کودکان
ممکنه آگاه نباشید که نوزادان در حدود 16 ساعت در طی شبانه روز در خواب هستند و فقط برای عوض کردن جا و شیرخوردن بیدار می شوند. اما کمی بزرگتر که می شن روزها بیدار و بیشتر شب ها می خوابند، و در سن 6 ماهگی در طی روز دو تا سه مرتبه خواب نیمروزی یا همون چرت نیمروزی دارند. البته هر کودکی می تونه متفاوت باشه.

اول تغذیه سپس ادامه خواب
از اصول صحیح بچه داری اینه که ابتدا غذای نوزاد و داده و جاشو تمیز کرده و سپس وی را خواب کنید، اصلا خوابوندن بچه در حین شیردادن در زمره یکی از بهترین روش هاست. اما سعی کنید به بچه ها خوابیدن آموزش دهید که چطور مستقل از تغذیه به خواب روند.

طولانی کردن مدت زمان خواب
اگر کودک شما بیشتر از 6 ماهشه و در حدود 20 دقیقه تو هر چرت نیمروزی می خوابه سعی کنید به مروز زمان مدت زمان خواب نیمروزیشو بیشتر کنید و به یک تا دو ساعت در طول روز برسونید.

تنظیم یک خواب روتین
دقت کنین کودکان رو در یک ساعت معین در روز بخوابانید تا اونها عادت کنن و روزانه یک مرتبه خواب نیمروزی داشته باشند. برای این کار می تونید از اتاق خواب و یه جای خاص استفاده کنید تا کودک با مشاهده اونجا متوجه بشه که وقت خواب رسیده است.

با شنیدن صدای بچه عجله نکنید
گاهی اوقات کودکان تو خواب دچار سکسه، عطسه و یا آه کشیدن می شن که نیازی به عجله نیست و کمی بعد خودشون مجدد به خواب فرو می رن.

تخت خواب ایمن
از محل خواب کودک اطمینان حاصل کنید هیچ گاه روی زمین و یا نزدیک سایر کودکان و حیوانات خانگی اجازه ندهید، بخوابند. بهترین جا همان تخت های مخصوص نوزادان می باشد که حفاظ داشته و ایمن می باشند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار