عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

مردان در روابط زناشویی، تاثیر بیماری پارکینسون بر عملکردشان

چون بیماری پارکینسون سیستم عصبی را درگیر می کند، این بیماران در بدست آوردن نعوظ مشکل پیدا می کنند

دکتر صفری نژاد ،ارولوژیست در گفتگو با برنامه حریم آرامش در مورد موضوع تاثیر بیماری پارکینسون(Parkinson) بر فعالیت های جنسی مردان گفت: تاثیر پارکینسون بر عمل جنسی مردان با سایر بیماری ها کاملا متفاوت است .در این بیماری یکی از واسطه های مغری دچار اختلال می شود ،به بیان دیگر بخشی از مغز که مسئولیت ترشح دوپامین را دارد دچار اختلال می شود و دیگر نمی تواند دوپامین ترشح کند.

البته با پیشرفت علم سلول های بنیادین(Stem cells) ،سلول هایی را در این قسمت از مغز قرار می دهند تا بتواند دوپامین ترشح کند اما به واقع دو روش درمانی دیگر نیز وجود دارد تا به بیمار کمک کند در فعالیت جنسی خود با مشکل کمتری روبرو شود ،روش اول دارویی است که باعث ترشح دوپامین می شود و روش دوم تجویز خود دوپامین است که به شکل دارو در بازار وجود دارد.

وی در ادامه افزود: چون بیماری پارکینسون سیستم عصبی را درگیر می کند، این بیماران در بدست آوردن نعوظ مشکل پیدا می کنند. برای یک نعوظ طبیعی داشتن یک سیستم عصبی سالم ضروری است. یک مرد دارای دو نوع نعوظ است: نعوظ رفلکسی که ناشی از تماسهای جلدی با ناحیه تناسلی است. 

هر گونه تماس جلدی با ناحیه تناسلی سبب برانگیخته شدن تحریکات جنسی می شود. این تحریکات از طریق سیستم عصبی ابتدا به نخاع و از آنجا به مراکز مخصوصی از مغز منتقل می شوند و پس از تجزیه و تحلیل باز از طریق سیستم عصبی پیامهائی به ناحیه تناسلی منتقل و سبب ایجاد نعوظ در مرد می شوند که به آن نعوظ رفلکسی می گویند. 

یک نوع نعوظ دیگر در مرد وجود دارد که نیازی به تحریک تماسی ناحیه تناسلی ندارد بلکه از طریق فانتزی، افکار، دیدن، شنیدن و غیره پیامهای عصبی مستقیما از مغز به ناحیه تناسلی منتقل و سبب ایجاد نعوظ در مرد می شوند که به آن نعوظ سایکوژنیک یا روحی گفته می شود. پس نعوظ از هر نوع که باشد نیازمند سیستم عصبی سالم است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار