عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

امکان بارداری با یک لوله رحمی

هر زنی باید دو لوله رحم داشته باشد یعنی در نزدیکی هر تخمدان یکی. لوله رحمی تا حدی شبیه محل قرار ملاقات است جایی که اسپرم و تخمک در آنجا به هم برخورد می کنند.

وقتی یک تخمک از تخمدان آزاد می شود برجستگی های کوچکی به نام رشته های لبه ای در دهانه لوله به سمت عقب و جلو حرکت می کنند تا تخمک را به داخل لوله بکشانند.

به محض اینکه تخمک به داخل لوله رحمی افتاد چند روز زمان نیاز دارد تا به درون رحم برود. در صورتی که در طول مسیر با اسپرم ملاقات کند و بارور شود پس از اینکه به رحم رسید به یک جنین تبدیل می شود. لوله های آسیب دیده که معمولا بر اثر عفونت یا گاهی آندومتریوز یا عمل جراحی آسیب می بینند یکی از علل رایج ناباروری اند.


نیازی نیست تخمک در لوله رحمی نزدیک تر به تخمدان تولید کننده تخمک با اسپرم برخورد کند. به اندزه یک سوم همین زمان لوله دیگر می تواند این کار را انجام دهد، بنابراین اگر فقط یک لوله باز داشته باشید و از تخمدان مقابل تخمک آزاد کنید همچنان احتمال بارداری وجود دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار