عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

نشانه تخمک گذاری در زنان، چه می‌باشد؟

این دوره در برخی خانم ها طولانی تر و در برخی آنان کوتاهتر است و در زمان تخمک گذاری در آنها نیز متفاوت می باشد. دستورالعمل زیر برای تخمین زمان تخمک گذاری در افرادی است که سیکل قاعدگی 28 روزه دارند.

سیکل قاعدگی در زنان 

روز اول سیکل قاعدگی

در این روز بدن فرد برای ایجاد خونریزی آماده می شود.

روزهای دوم تا چهاردهم سیکل قاعدگی

به روزهای دوم تا چهاردهم قاعدگی دوره فولیکولی گفته می شود. در طی این روزها فولیکولها در تخمک فعال شده و موکوس ناحیه ی سرویکس نازکتر می شود.

روز چهاردهم قاعدگی

در طی این روز تخمک گذاری انجام می شود. که البته ممکن است در افراد مختلف متفاوت بوده بین روزهای یازدهم تا بیست و یکم سیکل قاعدگی متفاوت باشد. در این زمان میزان استروژن افزایش یافته و فولیکول بقدری بزرگ می شود که پاره شده و باعث رهاسازی تخمک می گردد.

روزهای پانزدهم تا بیست و دوم سیکل قاعدگی

روزهای پانزدهم تا بیست و دوم را دوره ی لوتئال می نامند. جسم زرد که از فولیکول ایجاد می گردد باعث ایجاد پروژسترون شده و پروژسترون باعث می شود تا لایه ی دور رحم ضخیم تر شده و تخمک می تواند از دیواره ی رحم تغذیه نماید.

روزهای بیست و سوم تا بیست و چهارم سیکل قاعدگی

لانه گزینی در این بازه زمانی اتفاق می افتد.

روزهای بیست و پنجم تا بیست و هشتم سیکل قاعدگی

در صورتیکه اسپرم به تخمک نرسد، سطح هورمونهای بدن کاهش می یابد و لایه های اطراف رحم دچار ریزش می شوند و در نتیجه خونریزی قاعدگی اتفاق می افتد.

نیمه ی سیکل قاعدگی

در نیمه ی سیکل قاعدگی در زنان تخمک گذاری اتفاق می افتد. علائم زیر نیز می تواند به تشخیص زمان تخمک گذاری در افراد کمک نماید:

- دمای بدن در زمان تخمک گذاری بالاتر از روزهای قبل است. در نتیجه اگر دمای بدن خود را در روزهای مختلف یادداشت نمائید متوجه افزایش دمای یک درجه ای بدن خود نسبت به سایر روزها خواهید شد.

- لکه بینی

- ترشحات بیشتر واژن در فرد که شفاف و بیشتر از همیشه می باشد.

- تحریک پذیر پستان؛ در روز تخمک گذاری اغلب پستان ها دردناک هستند.

- بروز نفخ در فرد؛ تخمک گذاری در زنان اغلب همراه با احساس نفخ است.

- احساس درد جزئی در ناحیه ی شکم که اغلب در یک طرف آن احساس می شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار