عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

چطور پیشگیری کنم که باردار نشوم؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من تازه عروسی کردم. می خواستم بدانم آیا نزدیکی کردن با شوهرم بدون روش های جلوگیری از بارداری در هر موقعی از ماه (چه قبل از قاعدگی و چه در دوران قاعدگی) باعث بارداری می شود؟ یا اینکه اگر روزهای قبل و بعد از قاعدگی باشد احتمال بارداری صفر درصد است؟ لطفا کمکم کنید. من از بارداری ناخواسته خیلی ترس دارم. خیلی ممنون.
 
پاسخ دکتر فاطمه نجار، جراح و متخصص زنان و زایمان:
معمولا اوج زمان تخمک گذاری و بارداری وسط سیکل خانم ها است که حدودا روز چهاردهم سیکل می شود. ما می گوییم روز چهاردهم بهترین زمان برای بارداری است. ولی هیچ کس نمی تواند تضمین بکند که مواقع دیگر بارداری اتفاق نمی افتد. هر چه از روز چهاردهم سیکل دورتر می شویم شانس بارداری کاهش می یابد ولی این احتمال به صفر نمی رسد. ما حتی دیدیم کسانی که در ادیان مختلف در زمان پریود هم با همسرشان نزدیکی کردند، بارداری برای شان اتفاق افتاده است. یعنی تخمک گذاری به ندرت در طول مدت پریود هم اتفاق می افتد. اما نزدیک پریود تخمک گذاری خیلی کم می شود و معمولا شانس بارداری خیلی کم می شود. در زمان پریود نزدیکی ممنوع است زیرا دهانه رحم باز هست و همانطور که خون خارج می شود ممکن است میکروب به راحتی وارد بدن بشود و خانم دچار عفونت های لگنی بشود. نزدیکی در طول قاعدگی خیلی خطرناک است. در واقع دستوراتی که چه از نظر شرعی و چه از نظر پزشکی در این زمینه داده شده است بی دلیل نیست. پس در این دوران اصلا نزدیکی نکنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار