عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

درد شدید قاعدگی، مشکوک به آندومتریوز هستم؟

ابولفضل مهدی زاده افزود: کسانی که در هنگام قاعدگی از درد زیاد رنج می برند به گونه‌ای که از کار روزانه خود باز می‌مانند باید نسبت به بروز اندومتریوز غربالگری شوند.

وی گفت: یکی دیگر از نشانه‌های اندومتریوز بروز درد در هنگام دفع مدفوع و درد هنگام مقاربت است البته سن بروز اندومتریوز از سن بلوغ تا یائسگی است و نمی توان آن را به دوره‌ای خاص محدود کرد.

مهدی زاده با بیان اینکه در اندومتریوز تخمدان کیستیک می شود و شناسایی این کیست تنها از طریق سونوگرافی امکان پذیر است افزود: در این بیماری بافت رحم در خارج از رحم مثل لگن ایجاد می شود و حتی ممکن است به سمت کلیه یا مثانه نیز پیش رود بنابراین انجام سونوگرافی نقش بسزایی در تشخیص این بیماری دارد.

این جراح زنان و زایمان با بیان اینکه بیش از 2 میلیون و 500هزار نفر در کشور به این بیماری مبتلا هستند گفت: این بیماری رو به افزایش است و دختران و زنان باید نسبت به تغییرات خلقی و جسمی خود در دوران قاعدگی توجه بیشتری داشته باشند.

وی افزود: اندومتریوز یک بیماری خاموش است و نباید افراد با مصرف خودسرانه دارو نسبت به تسکین درد قاعدگی اقدام کنند که ممکن است درمان آن را با تأخیر مواجه کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار