عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

واکسن کزاز در بارداری را چه موقع تزریق کرد؟

واکسن کزاز در بارداری | ایمن و مقاوم سازی زنان باردار از طریق تزریق واکسن و انتقال آنتی ژن به جنین احتمال ابتلاء نوزاد به بیماری ها را کاهش می دهد.

واکسن کزاز در بارداری

ایمن و مقاوم سازی زنان باردار از طریق تزریق واکسن و انتقال آنتی ژن به جنین احتمال ابتلاء نوزاد به بیماری ها را کاهش می دهد.
یافته های تازه نشان می دهند، کودکانی که مادران شان در دوران بارداری واکسن تزریق کرده اند، به بیماری سیاه سرفه مبتلا نخواهند شد.
محققان آمریکایی بر روی بیش از 149 هزار نوزادی که بین سال های 2006 تا 2015 به دنیا آمده اند مطالعه کردند و دریافتند، نوزادانی که مادران شان واکسن کزاز، دیفتیری و سیاه سرفه تزریق کرده اند، در مقایسه با کودکانی که مادران شان چنین نکرده اند کمتر به سیاه سرفه مبتلا شده اند.

واکسن کزاز در بارداری را چه موقع تزریق کرد

در سال 2013، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا به زنان باردار توصیه کرد برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری بین هفته های 27 تا 36 بارداری واکسن سیاه سرفه، دیفتیری و کزار تزریق کنند.
دکتر کایسر پرمننت، محق ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا و سرپرست این مطالعه گفت: فرزندان مادرانی که واکسن سیاه سرفه، دیفتیری و کزاز تزریق کرده اند، در دو ماهه نخست تولد 91 درصد کمتر به سیاه سرفه مبتلا می شوند. او افزود:" فرزندان مادرانی که واکسن دریافت کرده اند در یک سال نخست زندگی 69 درصد کمتر به سیاه سرفه مبتلا خواهند شد.
دکتر نیکولا کلیل، قائم مقام بخش واکسن مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا گفت: استراتژی ایمن و مقاوم سازی زنان باردار از طریق تزریق واکسن و انتقال آنتی ژن به جنین احتمال ابتلاء نوزاد به بیماری ها را کاهش می دهد.
منبع:نی نی پلاس

اخبار مرتبط :

واکسن کزاز در دوران بارداری

واکسن های ضروری قبل از بارداری را می شناسید؟

چگونه درد ناشی از تزریق واکسن را کاهش دهیم؟

واکسن‌هایی که زنان باردار باید تزریق کنند

واکسنی که برای بارداری باید جدی گرفت

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار