عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

چیکار کنیم بچه دوقلو بشه؟

اغلب دوقلوها، ناهمسان هستند و از دو تخمک مجزا تشکلیل می شوند. برخی دوقلوها نیز همسان (بسیار شبیه به هم) هستند که دلیل آن نیز نصف شدن تخمک در اوایل انعقاد نطفه است. دوقلوهای ناهمسان زمانی به وجود می آیند که در زمان تخمک گذاری دو تخمک از تخمدان آزاد می شود اما تشکیل دوقلوهای همسان بیشتر بصورت تصادفی اتفاق می افتد.

چیزهایی وجود دارد که می تواند شانس دوقلو باردار شدن شما را افزایش دهند اما بسیاری از آن ها از کنترل شما خارج اند. در صورتی که در خانواده شما پیش از این سابقه بروز بارداری های دوقلویی وجود داشته است، احتمال دوقلو باردار بودن شما نیز افزایش می یابد. اگر شوهر شما در خانواده خود سابقه داشتن تولد های دوقلویی داشته است، این امر تاثیری در شما ندارد و شانس باروری دوقلویی شما را افزایش نمی دهد زیرا در حقیقت ترکیبات ژنتیکی خاصی باید وجود داشته باشد که باعث شود که در جریان تخمک گذاری بیش از یک تخمک آزاد کنید. این ژن دوقلویی ممکن است از والدین به شما برسد. برخلاف دوقلویی های ناهمسان، گفته شده است که استعداد بارداری های دوقلویی همسان وراثتی نمی باشد.

عوامل دیگری که به شما کمک می کند تا شانس دوقلو باردار شدن شما افزایش یابد، نژاد و سن شما است. بارداری های دوقلویی در میان زنانی که سن بالاتری دارند بیشتر دیده شده است. کارهایی که می توانید جهت افزایش شانس دوقلو باردار شدن انجام دهید:

مکمل های اسیدفولیک مصرف کنید

تحقیقات اندکی پیرامون ارتباط مصرف فولیک اسید با بروز بارداری های دوقلویی انجام شده است. یافته های یک تحقیق در استرالیا نشان داده است که زنانی که پیش از بارداری اسیدفولیک مصرف کنند احتمال دوقلو باردار شدن در آن ها ۴۰ درصد بیشتر است. برخی تحقیقات دیگر تاثیر مصرف اسیدفولیک بر افزایش شانس بارداری های دوقلویی را رد کرده است اما در هر صورت مصرف اسیدفولیک پیش از بارداری و در حین بارداری فوائدی برای سلامت فرزند شما دارد.

وزن اضافه کنید

بر اساس نتایج یک تحقیق به عمل آمده که در ماه مارس سال ۲۰۰۵ در مجله زنان و زایمان منتشر شد، زنانی که اضافه وزن داشتند شانس بیشتری در دوقلو باردار شدن داشته اند. احتمال تولد نوزادان دوقلو در زنان بلند قد نیز بیشتر است.

لبنیات بخورید

بر اساس تحقیقات انجام شده اخیر توسط دکتر گری استینمن، محقق مشهور در زمینه بارداری های چندقلویی، شانس بارداری دوقلویی در زنانی که از شیر و دیگر لبنیات تهیه شده از گاوهایی که به آن ها هورمون رشد داده شده است استفاده می کنند نسبت به دیگر زنان ۵ برابر بیشتر است.  نتیجه مطالعات دکتر استینمن نشان می دهد که شانس بارداری دوقلویی در زنان سبزی خوار بسیار کم است.

شیردهی تان را ادامه دهید

اگر در زمان شیردهی قرار دارید و می خواهید شانس دوقلو باردار شدن خود را افزایش دهید، فرزند خود را زود از شیر نگیرید. طبق مطالعات اخیر، زنانی که در دوران شیردهی فرزندانشان باردار شده بودند، میزان شانس بارداری دوقلویی شان نسبت به دیگر زنان ۹ برابر بیشتر بوده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار