عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

بارداری بدون علامت، نگران کننده است؟

سوال: من بدون هیچ گونه نشانه بارداری حامله شده ام. نگرانم که آیا نداشتن نشانه بارداری نرمال می باشد یا نشانه سقط جنین است؟

پاسخ: وقتی سخن از بارداری به میان می آید، هر کس ناخود آگاه به یاد تهوع صبحگاهی یا حساس شدن سینه ها می افتد. حتما تصور می کنید که با حامله شدن به مدت چند ماه حالت تهوع خواهید داشت. با اینکه خیلی از زنان نشانه های بارداری را تجربه می کنند، اما حقیقت این است که خیلی از زنان هم هیچ گونه نشانه بارداری را تجربه نمی کنند.خیلی از زنان هم می گویند که تا رسیدن به هفته ششم یا هفتم هیچ گونه نشانه بارداری را تجربه نکردند. خیلی وقت ها هم زنان از نشانه های بارداری هیچ آگاهی ندارند مثلا حتی سرماخوردگی شبیه آنفولانزا می تواند نشانه بارداری باشد، اما خیلی ها از آن آگاهی ندارند. نباید در مورد نداشتن نشانه بارداری نگران بود، چون هر زنی با زن دیگر متفاوت است و می تواند نشانه بارداری آنها هم متفاوت باشد.

فقط زمانی باید در مورد نشانه های بارداری نگران بود که به طور ناگهانی در سه ماه اول متوقف شوند. توقف ناگهانی علائم نشانه کاهش هورمون ها می باشد که می تواند زنگ خطری برای شما محسوب شود. اگر در مورد چیزی نگران هستید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار