عضویت در کانال تلگرامی سایت

تبلیغات


در صورت ناقص بودن مطلبی لطفا به منبع ذکر شده آن در پایین مطلب مراجعه نمایید

عوارض داروی ویتاگنوس، باردار میشم؟

سوال
سلام من برای فرزند دوم تحت درمان ناباروری قرار گرفتم تنبلی تخمدان دارم . میخواستم بدونم مصرف قرص ویتاگنوس با داروهای شیمیایی مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟(کلومیفن خوردو و آمپول HMGزدم دو ماه فایده نداشته یک ماه دکتر استراحت داده) الانم بصورت مکرر متفورمین میخورم . به نظر شما این قرصم بخورم ؟؟


جواب
باسلام
خیر
عوارض داروهای شیمیایی را دربر نداشته و تنها عوارض آن شامل آکنه، اسهال و خارش بدن (کهیر) در 2-1 درصد از مصرف کنندگان و خون روی بیش از حد طبیعی عادت ماهانه در روزهای اول تا سوم قاعدگی در حدود 5 درصد مصرف کنندگان است که در موارد شدید این حالات، منجر به قطع دارو می شود. موارد استفاده «ویتاگنوس» برای درمان بی نظمی قاعدگی، قطع قاعدگی، ناباروری کیست های تخمدان، مشکلات قبل از قاعدگی آکنه (جوش صورت)،چاقی هورمونی و مخصوصاً از بین بردن عوارض ناشی از یائسگی است. موفقیت این دارو در ناباروری طبق مقالات ارائه شده در جهان، حدود 25-20 درصد با طول مدت مصرف 6 ماه تا یک سال و در سایر موارد بیش از 90 درصد گزارش شده است . مصرف این دارو اصولاً با داروها و غذاها تداخل نداشته و از سن بلوغ دختران به بعد قابل مصرف است. این دارو بهتر است هم زمان با هورمون های شیمیایی مصرف نشود. ویتاگنوس را می توان از هر زمان شروع و یا قطع کرد و احتیاج به زمان مشخصی ندارد، هم چنین برعکس هورمون های شیمیایی، در زمان قاعدگی باید از آن مصرف نمود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار